škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Az Yakmak

Ziyaretçi · 428 · 144482

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
50 liralık benzinle 120 km yapıyorum ben :(

Gerçi fabia'da 130 km olabilir..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

06lkn66

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: mygokhan;303196
50 liralık benzinle 120 km yapıyorum ben :(

Gerçi fabia'da 130 km olabilir..

50 liralik mazot tas catlasn 150-160 km götürüyo intihar sebebi :D

Çevrimdışı basketbol6

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 06lkn66;303269

Bence her koşulda bu sarfiyat çok  fazla. Ben en kısa zamanda aracı servise götüreceğim. Bakalım onlar ne diyecekler. 1.4 dizel bir aracın kilometrede 30 kuruş yakması çok enteresan.

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 06lkn66;303269

Bununla mı dolaşıyon napıyon :D
Ben 50 liralıkla 190-200'ü çok rahat görüyorum "benzinle":D (ş.i)
Hesaplarda bir yanlışlık olmasın:D

06lkn66

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: basketbol6;305537
Bence her koşulda bu sarfiyat çok  fazla. Ben en kısa zamanda aracı servise götüreceğim. Bakalım onlar ne diyecekler. 1.4 dizel bir aracın kilometrede 30 kuruş yakması çok enteresan.

Kendi kullanim seklimi bildigimden bence fazla degil hem istedigim zamanda rahatlikla 4.x li degerleri görebiliyorum uzun yoldada 3.8 yaktirdim ben bu arabaya icinizin rahat etmesi acisindan gösterin tabikide servise

06lkn66

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: FF;305541

Bununla mı dolaşıyon napıyon :D
Ben 50 liralıkla 190-200'ü çok rahat görüyorum "benzinle":D (ş.i)
Hesaplarda bir yanlışlık olmasın:D

Yok abi tam lamba yandiginda aldim yine lamba yandiginda 163 km yol yapmis sadece ben kullandim 3 bin devirin altinda vites degistirmeden dur kalk trafiginde gecti bu yol full sehir ici yani senin arabayla o kullanimda 100 kmyi göremezdim 312 kurusmu ne yakmis :rm:

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 06lkn66;305544
Yok abi tam lamba yandiginda aldim yine lamba yandiginda 163 km yol yapmis sadece ben kullandim 3 bin devirin altinda vites degistirmeden dur kalk trafiginde gecti bu yol full sehir ici yani senin arabayla o kullanimda 100 kmyi göremezdim 312 kurusmu ne yakmis :rm:

Heeaa :rm: şimdi oldu gibin :rm:
Yok benim araba benim kullanımla emniyet şeridine çekip bidonla benzin almaya giderdin tabe :rm: çıkamazdın ordan :rm:

06lkn66

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: FF;305545
Heeaa :rm: şimdi oldu gibin :rm:
Yok benim araba benim kullanımla emniyet şeridine çekip bidonla benzin almaya giderdin tabe :rm: çıkamazdın ordan :rm:

İsterse böyle yaksin abi ben bu arabadan aldigim zevki hic bi arabadan alamadim bundaki kadar rahat kullandigim tek araba amcamin c200 dü turbo apayri bi alem motordan bi ugultu daha bas daha bas gaza diye bagiriyo resmen seviyorum fabiami :)

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 06lkn66;305546
İsterse böyle yaksin abi ben bu arabadan aldigim zevki hic bi arabadan alamadim bundaki kadar rahat kullandigim tek araba amcamin c200 dü turbo apayri bi alem motordan bi ugultu daha bas daha bas gaza diye bagiriyo resmen seviyorum fabiami :)

Fabia 1'in gerçekten kendine has bir kullanım zevki ve konforu vardır gerçekten :ok::ok: sınıfının çok ötesinde farklı bir zevk verir sürücüsüne  :ok: bende herşeyiyle çok seviyorum, bazen böyle bakıyorum keyiften, ne bu arabanın donanımını ne de performansını aynı fiyat aralıklarında bulabiliyorum, yok :) zaten kupon arabalardan biridir aslında :) bundan sonraki arabada çok çok zorlanacağımı biliyorum :)standartlarımı yükseltti çünkü :)

06lkn66

• Ziyaretçi
Aynen öyle valla babamda bende cok seviyoruz amcam izne geldi baktim anahtarlari almis garaja iniyo cocuk koltugunu fabiaya takti benim araba sende dursn ben bunla gezecem dedi aldi gitti bir ay onda durdu bende düsünüyorum bunu degistirsek ne alacaz bundan aldigim keyfi baska arabadan alabilecemmi diye babam noktayi koydu bu km de öldü fiyatina satacagima en kötü köyde binerim dedi :D

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 06lkn66;305555
Aynen öyle valla babamda bende cok seviyoruz amcam izne geldi baktim anahtarlari almis garaja iniyo cocuk koltugunu fabiaya takti benim araba sende dursn ben bunla gezecem dedi aldi gitti bir ay onda durdu bende düsünüyorum bunu degistirsek ne alacaz bundan aldigim keyfi baska arabadan alabilecemmi diye babam noktayi koydu bu km de öldü fiyatina satacagima en kötü köyde binerim dedi :D

Haklı sonuna kadar :) yok bulamaz zaten, ben çok baktım öyle, direk sınıfı yükseltmek gerekiyor, yoksa karşılığını tam bulmak artık imkansız :) benimde eniştem almıştı birkaç sefer, bu neymiş ya dedi :) soldan hiç çekilmeden gittim geldim dedi :D

06lkn66

• Ziyaretçi
Benzinlisi nasil bilmiyorumda dizel boyundan büyük isler yapiyo ilk zamanlarinda babami hep sasirtiyodu cekisi performansi bende seviyorumda alt devirler cok cansiz 1500 devirin altina düsmeye gelmiyo 1.6 tdi bu arabada olsaydi ucak olurdu :)

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 06lkn66;305582
Benzinlisi nasil bilmiyorumda dizel boyundan büyük isler yapiyo ilk zamanlarinda babami hep sasirtiyodu cekisi performansi bende seviyorumda alt devirler cok cansiz 1500 devirin altina düsmeye gelmiyo 1.6 tdi bu arabada olsaydi ucak olurdu :)

Bizim arabalar gaz arabası:hoh: benliğini 4000'ler de buluyorlar, dipleyecen her daim :rm::rm::rm:

06lkn66

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: FF;305816
Bizim arabalar gaz arabası:hoh: benliğini 4000'ler de buluyorlar, dipleyecen her daim :rm::rm::rm:

Sonrada cok yakiyolar abi bu konuda 2001 c200e hasta oldum beraber ankara trafigine girdik merco 7 litre yakti ayni kullanimda fabia 7.3 yakti arabaya ne yaptiysam cok yaktiramadim konforu performansida cabasi babam ikinci ellere olumlu baksa ikna ederdimde yok kabul etmiyo :)

Çevrimdışı Birkan

• German Engineering
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
fabia I i kullandım, 101 lik olanını 2004 model. bizimkinden daha oturaklı, daha rahat geldi bana.

\'10 Skoda Fabia

1.2 HTP 70 Classic Plus Candy White