škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

tek kelimeyle hayal kırıklığı

skoda53 · 57 · 22079

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun..

Tipik araba alma mantığı.Kaporta sağlam, boya yok, tamam süper araba hemen kap.Cık olmaz böyle..Millet bu şekilde alıyor size demiyorum yanlış anlamayın.

Sıfır , 2. el hep risktir.Şansa artık..

Şu ana kadar hep 2. el aldım.Allah'a şükür öyle ahım şahım problem yaşamadım.

Ama nasıl olurda karter kaçağını göremezler, yağına sağına soluna bakmazlar.İlginç, entresan..

Helelki 2. elde dizel almak çok dikkat ister.Bu yüzden hep düşük km olsun, benzinli olsun, baz olsun ama en azından yeni olsun..Risk daha az oluyor.

Tekrar bakılan yere gidin diyeceğim ama bişey olmaz sanırım..

Şimdi güzel bir serviste arızalarınızı yaptırın, inşallah başka sorun yaşamazsınız..

Kaldıki bakımlı bir fabia sağlamdır, yolda pek bırakmaz..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
araca bakarken aracı askıya almadılar mı acaba alttan bakınca bile anlaşılabilecek şey gibi geldi bana.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı skoda53

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar bugün trabzonda atlas oto'ya gittim.söz verdiler ve kendilerine güvenmek de istiyorum.bana çıkarttıkları liste fiyatı bakımları ile beraber 3500 tl oldu.servis müdürü levent bey hepsini 2000 tl karşılığı yaptıracağını söz verdi.ayrıca 200 tl karşılığında trigeri değiştireceğini söyledi.benden işçilik ve kar almayacağını söyledi.açıkçası kulaklarıma inanamadım.parçaların da orjinal olacağını söyledi.bilemiyorum doğrusu ne diyeceğimi.insan kazıklanınca herşeye şüpheyle bakıyor.ama en azından bugün arabayı görünce denize atmak istemedim.arabayı bana bilerek öyle satana da hakkımı haram ediyorum.servisle de kavga etmek istemiyorum.sinirlerim bunu kaldıramaz.buralarda adamı pencereden bile atabilecek esnaf varken bugünkü davranışları beni tatmin etti.Allah herşeyin hayırlısını nasip etsin.tecrübe oldu.moral veren mesajlarınız için de teşekkür ederim.

bizim araç 2006 fabia 1.4 tdi ambiante ve 76000 km'dir.vuruğu yok ama geçenlerde bir minibüsçü -abartmıyorum- şeridimi bırakıp kaldırıma çıkmayıp ona yol vermedim diye yandan sürttü .iki kapıda da çizikler oldu.Allah'tan göçük olmadı.bunların kemiği biraz sağlam galiba.ne yalan söyleyeyim arabadan inince yamulmuş kapılar bekledim.tutanağı da tutup servise verdim.o eşkiyanın sigortasına ödettirilecekmiş.bu arada ehliyeti de ,arabayı da yeni aldık.

hakan erdoğan,turboyu sormuştu dünkü mesajında.turbo için sorun yok dediler.bu kadar masraf çıkardılar.herhalde turboyu da eklerlerdi.
« Son Düzenleme: 10 Şubat 2010, 23:50:49 Gönderen: skoda53 »

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Turbo'da sorun yoksa OK, eğer o da girseydi işin içine 4500 olurdu en az o rakam, hadin geçmiş olsun, umarım zevkle binmek nasip olur...

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
umarım işlerin bundan böyle istediğin gibi olurda ağız tadyla binmek nasip olur.ayrıca satan kişiyede bu  yaptıklarını anlat ve hakkını helal etmediğini söyle.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: skoda53;71725
arkadaşlar bugün trabzonda atlas oto'ya gittim.söz verdiler ve kendilerine güvenmek de istiyorum.bana çıkarttıkları liste fiyatı bakımları ile beraber 3500 tl oldu.servis müdürü levent bey hepsini 2000 tl karşılığı yaptıracağını söz verdi.ayrıca 200 tl karşılığında trigeri değiştireceğini söyledi.benden işçilik ve kar almayacağını söyledi.açıkçası kulaklarıma inanamadım.parçaların da orjinal olacağını söyledi.bilemiyorum doğrusu ne diyeceğimi.insan kazıklanınca herşeye şüpheyle bakıyor...
Parçaların Çin malı olup olmadığını ısrarla tekrar tekrar sormanızı tavsiye ederim.

octaviaman

• Ziyaretçi
Yetkili servisler expertizi aracı alacak olan kişiyi korumaktan ziyade, 120 TL yi cebe indirmek maksadıyla yaptıkları için dikkatli olmakta fayda var.Yüce dahil bu konuda yeterince ciddi değil.Kağıda arabanın km sini yazmayı bile beceremiyor.expertiz de bildiğinizden ve güvendiğiniz ustadan şaşmayın.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Hikayenize bakılırsa motor baştan hastaymış, satan da bilerek satmış. 2000 TL'lik masraf iyiymiş duruma bakınca.

Ekspertiz yapan servisi sikayetvar.com'a yazın derim. İsmi buralarda da geçsin bence. En azından google'da aranınca ne mal olduğu anlaşılır. Burada yazacaklarınız üst sıralarda çıkacaktır google'da... Yapabileceğiniz en kestirme cezalandırma böyle olacaktır.

Bununla geçmiş olsun.

Çevrimdışı skoda53

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;71805
Parçaların Çin malı olup olmadığını ısrarla tekrar tekrar sormanızı tavsiye ederim.

sizin dedikleriniz gerçekten benim başıma gelenlere bakılırsa,göz önüne alınmalı.servise parçaların orjinal olup olmadığını sordum.bana,hepsinin orjinal olduğunu ve faturalarını da vereceklerini söylediler.ayrıca bugün servisi arayıp bir tane karter koruyucu takmalarını söyledim.ne de olsa arızalar karter kırlmasından olmuştu.rize'de yolların bazıları çok çukurlu.acemilik de olunca paraya kıydık.ne de olsa bu araba bize 20000 tl'ye geldi.sağlık olsun.

aracı satan o ilkeli! devlet memurunu aradım ve anlattım..adam haklı!.Allah korkusu olmayınca ...

octaviaman

• Ziyaretçi
Olan olmuş geçmiş olsun.Bundan sonra hayırlı olsun.Kazasız belasız.

Çevrimdışı akrep

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
:sopa:hocam aynını bana yaptılar! oğuşlar ümraniye araba çok temiz dediler. ekspertizli bizim kontrollümüzde yapıldı falan fıstık gözüm kapalı parayı verdim. parayı almadan aracı vermediler arabaya bindim araba dış görüntüsü güzel temiz
yedek anah tar sordum yok dediler araba kalkarken sarsıntılı dedim sen dizel kullanmadığın için bilmezsin dediler neyseki paramı aldılar herşey tamam arabayı aldım tanıdığım bir usta vardı feriköyde oktay usta skodacı ona gösterdim motor temiz dedi
fakat debriyaj tamamen bitik tiger bitik v k bitik bunları acil yaptır dedi ben de hemen servise oğuşlara hanı bu araba temizdi dedim ver yansın ancak debriyaj parasını koparta bildim paraçaları aksaraydan aldım oktay ustanın yanına gittim tiriger v kayışı debriyj baskı balata işçilik 780 tuttu yedek anahtar için de oğuşları sıkıştırdım o da halloldu ben ce güvendiyin bir yere git servis kazık atıyor unutma
« Son Düzenleme: 12 Mart 2010, 20:47:45 Gönderen: akrep »

Çevrimdışı akrep

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;71805

hocam tiriger kayışı 180 tl

Çevrimdışı skoda53

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
arabanın motoru bitikti.2000 tl aldılar benden.hakkımı haram ediyorum servise de o aracı bana satan değerli arkadaşa da...

Çevrimdışı s.alkan

• Servis Müdürü
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.sahkanotomotiv.com
Istanbulda olan arkadaşlar doğru ekspertiz için yanima gelsin yardimci olurum.
---------------1.4 TSI 180 HP-------------------------

Çevrimdışı Real81

• ROOMSTER COMFORTSPORT 1.4 TDI 105 HP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: s.alkan;84095
Istanbulda olan arkadaşlar doğru ekspertiz için yanima gelsin yardimci olurum.

olur ustam , sen yeterki gel de.