škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Sıkışık Trafikte Havalandırmadan Gelen Egsoz Gazı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bir5etec

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Selamlar arkadaşlar,  1.5 e-tec araç sahibiyim ilk kez Skoda kullanıyorum. Yoğun trafikte giderken, havalandırmadan öndeki araçların egzoz gazı inanılmaz derecede fazla geliyor ve bu çok rahatsız ediyor. Önde giden araç dizel mi, LPG mi, benzin mi kullanıyor bakmadan anlayabiliyorum artık o derece. Şimdi bu durum normaldir diyeceksiniz belki ama daha önce bir çok araç kullandım. Hatta şuan gün içinde bazen Caddy de kullanıyorum böyle bir sorun yaşamıyorum. Octavia'da ya da genel olarak Skoda'da böyle bir sorun mu var?  Benzer sorunu yaşayanınız var mı?

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
İç sirkülasyon butonu aktif mi? Aktifken, yani lambası yanarken içeri almaması lazım.

Ama kışın uzun süre devrede olursa içeriden buğu yapar camda, arada taze hava lazım

Çevrimdışı bir5etec

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Genellikle iç sirkülasyonu kullanmak zorunda kalıyorum, tam da dediğiniz gibi buğu ve taze hava ihtiyacı oluyor. Hoşuma gitmese de arka yada ön camları 1 cm kadar açıyorum.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Buğuyu en hızlı gidermek için klimayı bir süre açın, içerideki havanın nemini alsın. Benim 2011 active paket yetide olduğuna göre muhtemelen bir çok modelde vardır. Havalandırmayı ön cama yönlendirince klimayı otomatik açıyor. Buğu çözülünce yönlendirmeyi aşağıya çeviriyorum, klima da kapanmış oluyor.;)

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Selamlar arkadaşlar,  1.5 e-tec araç sahibiyim ilk kez Skoda kullanıyorum. Yoğun trafikte giderken, havalandırmadan öndeki araçların egzoz gazı inanılmaz derecede fazla geliyor ve bu çok rahatsız ediyor. Önde giden araç dizel mi, LPG mi, benzin mi kullanıyor bakmadan anlayabiliyorum artık o derece. Şimdi bu durum normaldir diyeceksiniz belki ama daha önce bir çok araç kullandım. Hatta şuan gün içinde bazen Caddy de kullanıyorum böyle bir sorun yaşamıyorum. Octavia'da ya da genel olarak Skoda'da böyle bir sorun mu var?  Benzer sorunu yaşayanınız var mı?

Aslında bu durum her araç için geçerli fakat araç boyutu, şekli, cam yapısı havalandırma menfez konumu bunlar her araçta farklı olduğu için her araç aynı ölçüde etkilenmez o yüzden siz bir tık fazla etkileniyor olabilirsiniz araç yapısından dolayı.

Çevrimdışı bir5etec

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Özellikle kış aylarında iç sirkulasyonda AC+ Auto Fan buğu için %100 çözüm olmuyor. Max Fan tuşu ile buğu gidiyor ama, kapatınca 3-5 dakika sonra buğu tekrar başlıyor.

Araç yapısı konusunda ben de aynı fikirdeyim. Octavia'larda havalandırma bu şekilde olabilir. Ya da bendeki aracın havalandırmasında bir sorun var, bilemedim.  Yorumlar için teşekkürler.