škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Elektrikli Bagaj Sorunu Açılıyor Kapanmıyor

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Bakben

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba Aranıza K.Maraş tan Katılıyorum yaklaşık 1 ay önce 2016 model Prestige paket superb satın aldım araçtan gayet memnunum ancak şöyle bir sıkıntım mevcut araç kumandasında da bagaj kapağında ki tuştan da bagajı açsam bagaj rahatlıkla açılıyor ancak kapatmak istediğimde tuşla tık tık ses geliyor ufak milimetrik hareket ediyor ancak kapak inmiyor10-15 kere denedikten sonra şansım varsa güzelce harekete geçip kapanıyor aynısı kumanda da oluyor dıt dıt sesi çıkıyor ama inmiyor yine şansım varsa birkaç uğraştan sonra kapanıyor. Hafta sonu vw ustasına götürdüm iyi bir vag elektrikçisi cihaza bağladı temel ayar yapıyor bagaja ve sorun düzeliyor 10-15 kere deniyoruz sorun yok ben eve geliyorum denemek için basıyorum tuşa aynı sorun tekrar başa dönüyor bugün tekrar götürdüm bagaj içinde ki tuştan şüphelendik söktük oksitlenmişti temizleyip taktık yine temel ayar yapıldı düzeldi tur atıp geldim bozuldu tuşu söktük tuşsuz şekilde  yine ayar yapıldı yine düzeldi tur atıp geldim bozuldu ne yapacağımızı şaşırdık elektrikli pistonlardan şüphelenelim diyoruz ama ayar yapıldığında  her şey süper çalışıyor sonra bozuluyor bide açılırken hiç bir sıkıntı yok inerken sıkıntı bozuk olsa hiç inmez hiç kalkmaz diye düşünüyorum. Biraz uzun oldu kusur bakmayın ama yardımcı olacak fikri olan başına gelen var mı sormak istedim
Saygılarımla

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba Aranıza K.Maraş tan Katılıyorum yaklaşık 1 ay önce 2016 model Prestige paket superb satın aldım araçtan gayet memnunum ancak şöyle bir sıkıntım mevcut araç kumandasında da bagaj kapağında ki tuştan da bagajı açsam bagaj rahatlıkla açılıyor ancak kapatmak istediğimde tuşla tık tık ses geliyor ufak milimetrik hareket ediyor ancak kapak inmiyor10-15 kere denedikten sonra şansım varsa güzelce harekete geçip kapanıyor aynısı kumanda da oluyor dıt dıt sesi çıkıyor ama inmiyor yine şansım varsa birkaç uğraştan sonra kapanıyor. Hafta sonu vw ustasına götürdüm iyi bir vag elektrikçisi cihaza bağladı temel ayar yapıyor bagaja ve sorun düzeliyor 10-15 kere deniyoruz sorun yok ben eve geliyorum denemek için basıyorum tuşa aynı sorun tekrar başa dönüyor bugün tekrar götürdüm bagaj içinde ki tuştan şüphelendik söktük oksitlenmişti temizleyip taktık yine temel ayar yapıldı düzeldi tur atıp geldim bozuldu tuşu söktük tuşsuz şekilde  yine ayar yapıldı yine düzeldi tur atıp geldim bozuldu ne yapacağımızı şaşırdık elektrikli pistonlardan şüphelenelim diyoruz ama ayar yapıldığında  her şey süper çalışıyor sonra bozuluyor bide açılırken hiç bir sıkıntı yok inerken sıkıntı bozuk olsa hiç inmez hiç kalkmaz diye düşünüyorum. Biraz uzun oldu kusur bakmayın ama yardımcı olacak fikri olan başına gelen var mı sormak istedim
Saygılarımla

Akü durumu nedir kontrol ettiniz mi. Akü zayıf ise marş sırasında sistem komple gidip geliyor o yüzden başa dönüyor olabilir. Bende akü yüzünden şanzıman hata veriyordu.

Çevrimdışı Bakben

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Böyle bi problem yok araçta aküyüde ölçtürdüm sağlam durumda

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Böyle bi problem yok araçta aküyüde ölçtürdüm sağlam durumda

Cihaz yerine direk araç üzerinden açılma mesafesini ayarlayıp deneyin, sonuna kadar açılmasın bir tık aşağıda kalsın.

Çevrimdışı Blackadder59

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Aracınız hayırlısı olsun.
Sorun için de ayrıca geçmiş olsun.
Bagaj arızalı iken bilgisayara bağlandığında ne hata veriyor? Buna göre çözüm üretilebilir.

Çevrimdışı mkoray79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ayarlamaları bagaj açıkken mi yapıyorsunuz, yoksa kapalı iken mi? Ne alaka var diyeceksiniz.
Şayet camlar açıkken aküyü sökerseniz otomatik tek tuşla cam açıp kapama ve kumandadan camları açma kapama çalışmıyor. Her bir cam için tekrar tekrar adaptif ayarları yeniden yapmak gerekiyor igrenç birşey. Sinir bozuyor.
Hani bilemiyorum ama, ayarları yaptıktan sonra tutmuyorsa böyle birşey olabilir mi diye düşünmeden edemedim.