škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

skoda octavia 2018 sttyle - otomatik far ve yağmur sensörü arızası hk.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı missing1077

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
merhabalar skodaturkey üyesi arkadaşlar,
tüm üylere iyi akşamlar ve araçları ile kazasız iyi yolculuklar dilerim.
skoda octavia 2018 1.6 tdi style paket araç sahibiyim.
ön camımda oluşan çatlak nedeniyle kaskodan cam değişimimi yaptırdım. ben aracın ikinci sahibiyim. bende öncede cam değişimi yapılmış. cam değişimi yaptırınca bunu anlayabildim.(başına bir şey geldikçe yeni şeyler öğreniyorsun. aracın camına ve markasına bakınca bu anlaşılıyormuş. bunu öğrendim.).
benim esas problemin cam değişimi sonrasında yağmuş ve far otomatik çalışmasında problemler olmaya başladı.
aracımın kontağını çevirince arıza otomatik far kumandası şeklinde bir mesaj çıkıyor. gündüzler farlar sürekli yanıyor ve silecekler yağmur olmasada çalışıyor.
camı değiştirdiğim yere götürdüm. araca arıza tespit cihazı bağladı. far yağmur ve sönsörü arızaları göründü. arazılara silsede problem gitmedi. başka bir oto elektrik ve tuning garaj dükkanında arıza incelemesi yaptı. oradada aynı hatalar çıktı.
bu konuda bana yardımcı olabilecek yerler konusunda bilgi verebilir misiniz ? (istanbul avrupa yakası varsa iyi olur.)
çok fazla vakit harcamandan doğru yerlere gitmeyi istiyorum.
şimdiden cevap veren arkadaşlara çok teşekkür ederim.
yeniden iyi akşamlar.
« Son Düzenleme: 26 Kasım 2023, 22:58:44 Gönderen: missing1077 »

Çevrimdışı Blackadder59

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba. Geçmiş olsun. Bahsettiğiniz sensörler dikiz aynası arkasında ve bir nevi jel/ jöle içerisinde yer alıyor. Cam montajı sonrası bu jele zarar veriyor maalesef camcılar. Uygun sök tak yapamıyor. Bu da sensörlerin hatalı çalışmasına yol açıyor. Çevrenizde işini bile iyi bir Vagcom ile uğraşan yer varsa oralara gidin. Destek olacaklardır.