škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yakıt sorunu hk

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı erdgnfyz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar şehir içi aracım 2016 octaviya style cr  1.6TDI  142 bin km de  11.7/100km  gösteriyor yakıtı shellden alıyorum ama çok yakıyor  yardımcı olur musunuz
« Son Düzenleme: 25 Kasım 2023, 21:42:55 Gönderen: erdgnfyz »

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu ortalama yakıt değeri ne kadar süre önce sıfırlandı?
Sürekli şehir içi kullanıyorsanız ve çok fazla dur kalk varsa, bu değerler çıkabilir.
Ortalama değeri sıfırlayın, km sayacı sıfıralyın ve depoyu fülleyin. Depo bitince, değerleri hesaplayın ve araçtaki değer ile kıyaslayın.
Harcanan Litre bölü geçilen kilometre çarpı 100.

Çevrimdışı mkoray79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar şehir içi aracım 2016 octaviya style cr  1.6TDI  142 bin km de  11.7/100km  gösteriyor yakıtı shellden alıyorum ama çok yakıyor  yardımcı olur musunuz

Çok göreceli anlık kalkarken 40 ları bile görüyorum ama Kayseri İstanbul arası 3.4 ile gelmişliğimde var.
Sen kaç saate ve kaç km yapıyorsun da 11 i goruyorsun. Surekli soğuk motor kısa km durkalksa normal. Sürekli uzun sure trafikte dur kalksa o da normal. Ama acık trafik normal sehıriçi kullanımda 6 ila 8-9 arası normal.

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Çok göreceli anlık kalkarken 40 ları bile görüyorum ama Kayseri İstanbul arası 3.4 ile gelmişliğimde var.
Sen kaç saate ve kaç km yapıyorsun da 11 i goruyorsun. Surekli soğuk motor kısa km durkalksa normal. Sürekli uzun sure trafikte dur kalksa o da normal. Ama acık trafik normal sehıriçi kullanımda 6 ila 8-9 arası normal.
Koray 3.4 çok çok iyi değer. Yakıt nerden ve hangi marka alıyorsun? Ben 4.5 altına hiç düşemedim, yanlış hatırlamıyorsam.

Çevrimdışı mkoray79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Koray 3.4 çok çok iyi değer. Yakıt nerden ve hangi marka alıyorsun? Ben 4.5 altına hiç düşemedim, yanlış hatırlamıyorsam.

BP sürekli. Yalnız yolun önemi var, bir de sabit hiz max90. Yol bitmiyor yalnız. İstanbul Çorlu arası hep 4 4.5. istanbul Kayseri ankarada elmadağ olmasa çok daha iyi olacak. 😉