škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Akaryakıt İstasyonu Tercihleriniz

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Carhead

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar. Konuyu daha önce konuşulmuş olma ihtimaline karşı çeşitli kelimeler ile arattım ancak sonuç bulamadım. Ben ilk arabamda da şimdi de önce BP'yi yoksa Shell'i tercih ediyordum. Son zamanda ise evime Shell daha yakın olduğu için BP'den vazgeçtim. Iki marka arasında kıyaslama yapacak olursam, BP bir 40 50 km daha uzun kilometre götürüyordu. Shell v power ise sanki daha performanslı gibi. Performans konusunda elimde bir veri yok tabii, tamamen hissiyat ile konuşuyorum. Belli başlı bilindik markaların herhangi bir fark yaratmayacağını okuduysam da bu iki marka dışında yakıt almaya korkuyorum açıkçası.

Çevrimdışı Alibey

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhaba, yıllardır shell’den şaşmam. Ama acaba yıllar içerisinde bir farklılık tesipt edebilir miyim acaba diye opet denedim. Shell bir tık daha performanslı geldi bana. Ama öyle ahım şahım bir fark değil. Düz yolda ikisi de aynı bence ama rampa yukarı ve araçta 4 kişi ve 1-2 bavul varken  çekişte biraz daha düşük kaldı bana göre opet. Bp,Po ve diğerlerini deneyimlemedim

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benzin benzindir, oktanı aynı, mazotsa setanı aynı. Aynı olmak zorunda. Nasıl motorda farkı olsun mantıklı bir gerekçe bilmiyorum.

Çevrimdışı Alibey

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Rafineri’den çıkan ve petrol istasyonlarına giden yakıt aynı firmadan firmaya değişkenlik gösteren tek şey katkılar. Her firma’nın kendi ar-ge ekibi var ,mühendisleri var ve katkılar ile bir fark yaratılmaya çalışılıyor ve başarılı olanlar da elbette var. Örneğin shell’i baz alırsak performans odaklı katkılarından kaynaklı yakıt biraz daha inceliyor ve aracın performansı kısmen artıyor.  Ama bu daha düşük menzil dezavantajını getiriyor. Diğer firmalardan bazıları daha uzun menzil hedefli katkılar geliştiriyor ve 1 depo yakıtta diğerlerine nazaran 50-60 km daha fazla yol gidilebiliyor. Bunun da dezavantajı kısmen performans kaybı.  Tercih tüketiciye ait. Kimin ne beklentisi varsa ordan gidip alıyor zaten

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Yoldayken BP Shell Opet hangisi denk gelirse. Ama eve yakın Aytemiz var, %90 oradan alıyorum

Çevrimdışı mkoray79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yoldayken BP Shell Opet hangisi denk gelirse. Ama eve yakın Aytemiz var, %90 oradan alıyorum

Selam İrfan,
Benim de eve yakın aytemiz var arabayı hep orada yıkıyorum ama hiç mazotunu denemedim. Ben hep BP alıyorum. Aytemizin yakıtı nasıl ? Kıyas yaparsan ne sekilde? Fiyatıda daha iyi

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Bizim sitede neredeyse herkes oradan yakıt alıyor, yakıtla ilgili şikayet duymadım. Ben dizel almıyorum ama benzinde sıkıntı yaşamadım.

Aytemiz cep uygulaması ve kartı ile kampanya ve bonuslar falan oluyor. 5 yıldır sorun yaşamadım Karoq'ta, keza arabayı da orada yıkıyorum köpük ve su fişi alarak