škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Aracımda geçmek bilmeyen ''koyun ve izban'' kokusu var

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fabia1.2GTR

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Abilerim ve kardeşlerim, uzun süredir aracıma kim binse bu araba koyun kokuyor ve izban kokuyor gibi söylenip duruyor. Tabi biz alıştık bize gelmiyor artık o koku. Benzinliklerden koku alıyorum etkisi geçince tekrar başlıyor bu koku, yıkamaya verdim yine fayda etmedi. Bu sözde koyun kokusunu nasıl geçirebilirim? Kimi araca vanilin dök diyor kimi pudra şekeri dök diyor. Var mı yardımcı olacak?

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Koltuklar sökülerek tüm siyah zemin halısına, bagaja ıslak temizlik + vakum yapıldı mı?

Çevrimdışı fabia1.2GTR

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Koltuklar sökülerek tüm siyah zemin halısına, bagaja ıslak temizlik + vakum yapıldı mı?
Açıkçası araç bakımsız kalıyordu genelde, şimdi adam akıllı paspasları evde yıkadım, vanilin dökün falan dediler onları yaptım ve detaylı temizliğe vereceğim. En son sorduğunuz önerileri yaptıracağım.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aynı durum benim 2011 model Yeti'de de mevcut. Bir yerde okuduğum kadarıyla başka bir mağdur, bir parti keçi kılından yapılan taban döşemesinin gerekli kimyasallarla iyice temizlenmemesinden kaynaklandığını öğrenmişti. Ve sanırım Doğuş'ta sadece işçilik karşılığında tavan döşemesini değiştirerek sorununu çözmüştü. Üretim hatasıysa neden üretici bu sorunu gidermez? Bu tespiti karşı tarafa anlatmak bile zor!

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aracın klima kanalları temizlendi mi ve klima filtresi değişti mi?