škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Hoporlör gümledi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı muratank

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar sabah az kopayım dedim sağ kağı hoparlörü uçtu, malum 20 yaşında şaşırmadım.
13cm 4ohm olduğunu biliyorum fakat en yakın besleme değeri olarak kaç Watt lık bakmalıyım mesela sese yüklendim 100watt besledi diyelim buraya gelipte 250w lık bişey takmak istemem en stabil değere yaklaşmam lazım stok kaç watt besler sistem bilginiz varmı teşekkürler.

Çevrimdışı ssayin72

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Selam,  15 senelik 2004 Fabia Mk1 kullanıcısıyım. Size ilk önce kendi deneyimimi yazıayım. Aklınıza yatarsa ona göre düşünürsünüz. 2 sene önce benim Fabiamın da sol kapı hoparlörü patlamıştı. İlk seçenek olarak gerekli ölçüde markalıı bir hoparlör alıp eski hoparlörün soketini kullanacaktım. Bunla ilgili montaj videoları youtube'da mevcuttur. Fakat yakınımdaki oto ses sistemleri yapan ve oto teyp.hoparlör, vb ürünler satan  bir dükkanın elemanı, benim arabaya uygun soketli  orjinal (belki de yan sanayi) volkswagen kapı hoparlörlerinden elinde olduğunu, diğer hoparlörlere göre daha verimli olacağını söyledi. O tavsiye,  bana hem fiyat olarak, hem de soket girişinin uygun olması yönünden mantıklı geldi.  O zamanlar tek hoparlör için 150 tl gibi bir rakam verip kendim monte ettim. Siz de bu seçeneği değerlendirebilirsiniz. Yaşadığınız şehirde  bir oto ses sistemleri dükkanından satıyorsa eğer arabanıza uyumlu orjinal veya yan sanayi wag grubu hoparlör alabilirsiniz. Bu seçenek uymazsa, başka hoparlör kullanacağım derseniz, el yatkınlığınız da varsa eğer  ilk yazdığım seçeneği de uygulayabilirsiniz veya oto ses sistemcilerine yaptırabilirsiniz.
2004 Fabia 1.4 16V 101 Bg