škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Sarı yağ seviye uyarı ışığı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı guturan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba. 2009 model 1.4 tsi motor superb aracım var. Bir süredir sarı renkli yağ seviye ışığı yanıp sönüyor. Aracı ilk çalıķtırdığımda 3 kez 5 er saniye arayla yanıp sönüyor. Sonra da her 15 dakikada bir 3 kez 5 er saniye arayla yanıp sönüyor.
Yağ seviye sensörünü serviste değiştirdiler çözüm olmadı. Bilgisayara bağlıyorlar hata vermiyor. İnceleme yaptılar elektronik bir arıza bulamadık dediler.
Daha önce karşılaşan varsa veya bilgisi olan varsa yardım talep ediyorum. Teşekkürler.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yağ seviyesine bakıldı mı?

Düz bir yerde durup motor iyice dinlendikten sonra yağ çubuğunu çekip temiz bir bezle sildikten sonra çubuğu yerine iyice sokup/oturtup çıkartarak yağ seviyesine bakınız. Ben de 7 sene içinde 1.2 TSI motorda oldu. Baktığımda yağ seviyesi dip kısımdaydı. Bir önceki yağ değişiminden kalan yağı ilave ettim, uzun zamandır sorunsuz devam ediyor. Yağ da artık değişime yaklaştı. Yağ ve filtreleri satın aldım, ilk fırsatta değiştireceğim.

Çevrimdışı guturan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Yağ ve filtre değişimleri yapılmış vaziyette. Yağ seviye kaybetmiyor.
Sanki araç sorgulamasını tamamlayamıyor ve bunu 15 şer dakika aralıkla tekrar deniyor gibi. Ancak dediğim gibi servis bilgisayarı bir arıza bulamıyor.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yağ sıcaklığını görebiliyor musunuz? Soğutma veya devir daimde yetersizlik olmuş olabilir mi?

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Motor çalışırken yağ çubuğunu çekin bir fark olacak mı kontrol edin. Birde bu motor için 5-40 yağ kulanın.

Çevrimdışı mkoray79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Akuyunun de kutup baslarini sok bekle 5 10 dk sonra tak. Bi resetlesin kendini, zarari dokunmaz nasilsa. Faydasi olursa ne mutlu.