škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

2001 Fabiam için Önerileriniz

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı OAC06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar, 2001 model fabia aldım. Araçta brc sistem lpg mevcut. Bakıma girmemiz gerekiyor.
Tavsiye edeceğiniz yağ var mı?
Baskı Balata değişecek ne taktırmalıyım?
Hararet göstergesi çeyreği geçmiyor ?
Kalorifer çalışırken uğultu, ses yapıyor?
Kilit sistemim de problem var, kendi kendine kitleyip açıyor.(geçenlerde çalışır vaziyette aracı bıraktım, sonra çilingir çağırmak zorunda kaldım)

Ne kadara mal olur, Sakarya-Kocaeli civarında ustaya yönlendirebilirsiniz...
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Çevrimdışı muratank

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

1) Bendede BRC var çok memnunum, lpg filtrelerinin geçmişini bilmiyorsanız kesinlikle değiştirin, 15bin km lpg filtreleri değişsin. Lpg enjektörleri ile emmo manifoltuna giden 4 boru uzunluğu en ama en fazla 25cm olsun ona bakın. Min 15cm max 25cm.
2) Yağ konusu çok sürümcemedir arabanın yağ yakma yağ kaçağı km vs durumlarına göre değişir, tam sentetiğe geçiş kontrol altında olmalı araç takip edilmelidir. Castrol magnetec Shell HX6 gibi yarı sentetik 10W-40 kullanıyor ustalar genelde, bende tam sentetiğe geçiş aşamasındayım
3)Hareret göstergesi çeyreği geçmiyorsa sıkıntı kesinlikle hallettirin, araçta termostat bile olmayabilir. Motor sıcak değilse daha çok aşınır yanma verimli olmaz kışın petek ısıtmaz yaz kış 90 derecede sabit olması lazım (Antifiriz konusunu ayrıca konuşalım)
4)Kalorifer salyangoz fanı ses yapıyor fan hız seviyelerini değiştirdikce ses değişebilir yılların verdiği durumlardır aşırı rahatsız etmiyorsa ellemeyin.
5)Kilit sistemi hakkında pek bilgim yok
« Son Düzenleme: 15 Haziran 2023, 23:29:29 Gönderen: muratank »