škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

HOPARLÖR DEĞİŞİMİ

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Uykusuzum

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba,

2009 model Fabia 2 kullanıcısıyım. Aracımda standart olarak sadece ön kapı ve A sütununda hoparlör mevcut. Şoför kapısı hoparlörü son zamanlarda iğrenç bir bas vererek kapıyı titretiyordu ve artık hiç ses gelmiyor. Arada tek tük bas geliyor ve tekrardan sessizliğe bürünüyor. Yine aynı şoför kapısı tarafındaki A sütununda bulunan tiz hoparlörü de anormal derecede çok az tiz sesi veriyor. Skoda servisinden 26.04.23 tarihi itibariyle; 1140 TL kapı, 450 TL sütun için fiyat aldım. Bu noktada kafamı karıştıran ise, servisten orijinal parçalar ile mi değiştirsem veya Pioneer vb. gibi markalar mı kullansam ? Açıkçası, değişecek olan hoparlörlerin koduna sahibim ama özelliklerini ve boyutunu bilmiyorum. Kapıyı sökmeden önce fikir almak istedim çünkü ilk defa yapacağım bir iş. Çok yüksek bir ses beklemiyorum öyle bir amacımda yok. Kaliteli olması ve uzun ömürlü bir şey arıyorum.

Teşekkürler.

Çevrimdışı fb19077

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Servis hoparlörlerinin yerini eğer özel olarak araba için üreten bir firma yoksa asla tutmaz. Fabrika kapı derinliği boş alan yapısını hesap ederek en optimum hoparlörleri ona göre tasarlatıyor. Ses net olsun benim için yeter diyorsan kaliteli bir marka işini çözer.

Çevrimdışı Uykusuzum

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Servise şase numaramı paylaşarak yedek parçayı teyit ettirdim açıkçası. Eğer dediğiniz gibiyse kaliteli bir marka almak daha doğru olacak. Hangi hoparlörü almam gerektiğini araştırmam lazım. Çok fiyat farkı olmazsa eğer tavsiyenize uyacağım.

Çevrimdışı Engin E.

• H u r d a c ı
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
çıkmacılardan orijinalini takmanızı öneririm...daha uygun fiyata bulunabilir....pioneer vs.. kaliteli de olsa, yerine oturtmak biraz ustalık ister...uğraştırır..

Çevrimdışı Uykusuzum

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Parçayı bulmak mühim değil ama montajına cesaret edemedim. Montajı için referans bir videoda bulamadım. Dışarıda yaptırmakta çok maliyetli duruyor. Elektrikçi değişimi yapabilir mi? Yoksa aksesuarcıya mı gitmem gerekiyor.

Çevrimdışı Engin E.

• H u r d a c ı
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bu işe en yatkın olan meslek oto sesçileridir, diğerleri zarar verir

Çevrimdışı Ömercan Mercimekoğlu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arka kapı hoparlörü kaç cm Fabia 2011 modelin