škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

arıza esc denge, lastik basınç,vites

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı krcselim

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
herkese merhaba, bu sorun için kayıt oldum. araç 2013 model octavia 1.6tdı dsg . anlık olarak esc arızası verip vitesi boşa almışlığı vardı onceden fakat dün yolda giderken lastik basınç, esc arızası lambaları ile beraber vitesi boşa alıyor. arızadan sonra kenara çekip p konumuna getirdiğimde arabayı P den çıkmadıgını vitesiyopuzunun orada p lambasının yanıp söndüğübü fark ettim. araç vitesi görmüyor, çekici ile bir yere çektirdim gece, sabah oldugunda aracım sıfır arıza ile tekrar çalıştı. Mekatronik beyin diyorlar, fakat ben aracı bu sekılde kurcalatmak istemiyorum. daha onceden de hafif sallama için volant dediler değiştirdim düzelmedi, enjektör dediler düzelmedi vs. Bir kaç araştırmada akü benzeri problemler gördüm. ancak akü giderken bu arızayı yapar mı? var mı yaşayan cevaplar için teşekkürler.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Öncelikle geçmiş olsun. Benzer sorun kardeşimin Yeti'de yayla yolundayken olmuştu. Park durumunda bıraktığı araba tekrar hareket etmek istediğinde vites/şanziman park durumunda kilitlenmişti. Çekici ile servise çekip 4500 TL gibi bir masraf çıkmıştı. Mekatronik değişmişti, kavrama dahil miydi emin değilim. Bir süre sonra o Yeti'yi satıp yine DSG makyajlısını almıştı. İki senedir bunda sorun yok.
« Son Düzenleme: 26 Mart 2023, 11:41:38 Gönderen: lrfan »