škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

SAFE CP HATASI ÇÖZÜMÜ (GEÇİCİ)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı yunussstokmak

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar. 1400 kmlik Scala aracımda 2. Kez meydana gelen bu hatayı skoda genel bir yazılım güncellemesi getirene kadar kaldırmak için attığım resimdeki talimatları sırasıyla yaparsanız normale dönüyor araç. Ayrıca ort. Yakıt tüketimi, trip km gibi önemsiz bazı verdiler sıfırlanıyor aklınızda bulunsun. Sadece T10 Dikey lokma anahtara ihtiyacınız olacak. Akü kutup başı sökmek için.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Hoş geldiniz

Emeğinize sağlık diyelim, ilginç bir çözüm olmuş

Çevrimdışı yunussstokmak

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Hoş buldum. İnşallah birilerinin işe yarar diyelim.

Çevrimdışı Blackadder59

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Elinize sağlık.
Genelde bu tip çözümler Fiat grubunda olur. İlk defa Vw gupta duydum diyebilirim bu tip manuel çözüm.

Çevrimdışı yunussstokmak

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Doğrudur. Gözümle görmesem büyük ihtimalle bende inanmazdım.

Çevrimdışı boram78

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba. Bu hata kodu kronik sanırsam. Bu hata neden oluyor, kalıcı bir çözümü yok mudur? Sonuç olarak Skoda kaliteli bir araç. Bu soruna çözüm bulamamaış olması ilginç.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Merhaba. Bu hata kodu kronik sanırsam. Bu hata neden oluyor, kalıcı bir çözümü yok mudur? Sonuç olarak Skoda kaliteli bir araç. Bu soruna çözüm bulamamaış olması ilginç.

Scala ve Fabia'da denk geldim hep. Üretici çözmeye çalışıyormuş yeni yazılım ile

Çevrimdışı sfurkangul

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Çevremdeki örneklemeye bakarak bu problem ile karşılaşma oranı yeni scala ve kamiqlerde yüzde 100. İnternette 100 e yakın şikayet var.  Gerçekten ilginç bir durum yaşanıyor ve skoda sessiz.

Çevrimdışı mehmetsayhan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Benim arabada da aynı sorun oluştu. Araba sıfır ve 300km de henüz. Garantisi devam ediyor yani. En yakın servis bana 100km uzaklıkta. Her hata aldığımda servise mi gitmek zorundayım? Bir an önce sorun tamamen çözülmeli. Çok sinir bozucu bir durum.

Çevrimdışı bLL

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2.kez SAFE CP Bileşen Koruma Etkin hatasını aldım. Bu durumu 6-7 kere yaşayanlar olmuş. Her 10 günde bir servise gidip yazılım güncellettirenler var. Resmen ayıplı Skoda Kamiq aracını bizlere sattılar. Çözüm üretilmiyor. Hatayı aldığımda neredeyse kaza yapıyordum, kaza durumunda airbaglerin çalışacağını sanmıyorum. Konu hukuki süreçle ilerletilecek

Çevrimdışı mehmetsayhan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
İkinci kez aynı hata ile  karşılaştım. Araç 650km'de. Her 300km'de böyle hata ile mi karşılaşacağız? Gereken neden bir an önce yapılmıyor?

Çevrimdışı TeChNicK

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ben pes ettim. Servise gitmiyorum. Kutup başını söküp takıyorum. 5-6 ay sürer diyor servis yazılım için.

Çevrimdışı Omr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
650km de bende de çıktı hata
Haftaya şehirlerarası yoka gideceğim, yolda da arızalanınca öyle sürsem bir şey olur mu?

Çevrimdışı nemodory41

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar. 1400 kmlik Scala aracımda 2. Kez meydana gelen bu hatayı skoda genel bir yazılım güncellemesi getirene kadar kaldırmak için attığım resimdeki talimatları sırasıyla yaparsanız normale dönüyor araç. Ayrıca ort. Yakıt tüketimi, trip km gibi önemsiz bazı verdiler sıfırlanıyor aklınızda bulunsun. Sadece T10 Dikey lokma anahtara ihtiyacınız olacak. Akü kutup başı sökmek için.

İyi günler,
Neden akünün özellikle artı kutbu, eksiyi söksek olmuyor mu? Artı kutbu sökmek için kapağı kaldırmak lazım çünkü ve biraz zahmetli, kırılma ihtimali var. Bilgi verebilir misiniz?
Teşekkürler

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Herhangi bir kutubun sökülmesi bazı modullerin sıfırlanması için yeterli.