škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

2023 Fabia Arkadan Gelen Tıkırtı Sesi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı hbrkplt

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Selamlar,
1 hafta önce Fabia Premium aracımı teslim aldım. Son 2-3 gündür özellikle parke taşlı, bozuk yollarda ve sert kasislerde arka tarafta bir tıkırtı, gıcırtı karışımı ses geliyor. İşk aklıma gelen pandizot olduğu için çıkararak aynı yola girdiğimde ses devam etti. Arka koltukları yatırıp sertçe yerine oturttum fakat çare olmadı. Bagaj bomboş. Galiba servis yolu gözüküyor gibi. Başına gelen, çözüm üreten veya yorumu olan var mı?

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Stepne veya yanındaki alet edevat olabilir mi?

Biri sürerken siz arkada ses dinleyin belki çaresi bulunur

Çevrimdışı hbrkplt

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bugün itibariyle aracı servise bıraktım. Oradaki yol testinde de pandizot, stepne sökülerek denendi fakat ses gelmeye devam etti. Servis sonrasını bilgi amaçlı paylaşacağım.

Çevrimdışı klndr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Öncelikle aracınız hayırlı olsun.
Benim Superb aracımda da tarif ettiğiniz gibi ses geliyordu. Koltuk sırt dayamanın kitlendiği karşı demire bir kaç kat izole bant (elektrik bandı) sararak çözdüm. Bir deneyin.

Çevrimdışı hbrkplt

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Öncelikle yorumlarınız için teşekkür ederim. Serviste aracın aktif karbon filtre izolasyonu yapıldığı ve yol testinde de sorunun görülmediği söylendi. Aracı teslim aldıktan sonra ses aldığım yollarda da denediğimde problem çözülmüştü :)

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Öncelikle yorumlarınız için teşekkür ederim. Serviste aracın aktif karbon filtre izolasyonu yapıldığı ve yol testinde de sorunun görülmediği söylendi. Aracı teslim aldıktan sonra ses aldığım yollarda da denediğimde problem çözülmüştü :)

Ses aktif karbon filtresinden mi geliyormuş? Eskiden ön taraftaydı, yakıt deposuna yakın yere konmuş herhalde