škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kalkışlarda geç kalkması

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Brk68

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar dsg li bir aracı ilk defa kullanıyorum aracım kalkışlarda gaz pedalına basmamdan sonra geç kalkıyor kavrama diye tahmin ediyorum 80 km de nedir sebebi kavrama değiştirme zaman periyodu nedir

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Geç tepki fabrika çıkışı bir ayar, emisyon hikayesinden dolayı. Olağan dışı bir gecikme yoksa normaldir.

Kavrama tamamen kullanıma bağlı, ama onun emareleri başkadır. Kalkışta titreme, sabit hızda devir dalgalanması gibi

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
DSG ve otomatik vites kullanımı düz vitese göre farklıdır. Alışmak için biraz zaman gerekir.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
DSG geç tepki veriyor ise mekatronik basınç tüpü kaynaklı olabilir. Tüp ya gevşek yada oring patlak.
Ben daha yeni güçlendirilmiş tüp ile değişim yaptım.

Çevrimdışı Brk68

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bu tüpler ustalar arasında çok popüler ama servis bu konuyla ilgili bilgi vs vermiyor 120.000 km garantisi var diyor dsg ye araç 2019 75.000km de

Çevrimdışı lemalon

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar dsg li bir aracı ilk defa kullanıyorum aracım kalkışlarda gaz pedalına basmamdan sonra geç kalkıyor kavrama diye tahmin ediyorum 80 km de nedir sebebi kavrama değiştirme zaman periyodu nedir

Hemen kavrama da sorun var diyemezsiniz. Servise gösterip kavrama, mekatronik durumuna, tüpün durumuna baktırın derim.