škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

3.vites devir dalgalanması

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı urene

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
merhaba arkadaşlar 2018 dsg superb sahibiyim. viteste herhangi bir sorun hissetmiyorum fakat 3.vites 2000-2500 devir aralığında özellikle gaz yerken yokuş çıkarken devir dalgalanması yaşıyor. sorun sizce nedendir?

Çevrimiçi lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com

Çevrimdışı urene

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Baskı balata kaçırıyor olabilir

ben de öyle düşündüm ama baskı balata olsa diğer viteslerde de sorun yaşamam gerekmez mi? sorunu yaklaşık 4 aydır yaşıyorum. soğukken motor daha az oluyor.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Özellikle düşük viteslerde ani hızlanmalarda gecikmeler olur ya da hız artmaz iken devir yükselir bir miktar sonra hızlanma gelir.

Çevrimdışı urene

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Özellikle düşük viteslerde ani hızlanmalarda gecikmeler olur ya da hız artmaz iken devir yükselir bir miktar sonra hızlanma gelir.

öyle bir durum değil ama. sabit 2000 devirde ilerlediğinizi düşünün. saniyelik olarak 1500 e düşüp geri geliyor. vites boşa çıkıyor sanki

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kavramada sorun yoksa, vites değiştirme durumunda kararsızlık oluşuyor olabilir mi? Bir de S (sport) modunda bir süre denemenizi öneririm. Ayrıca forumda paylaşılmıştı DSG kullanımınıza göre sürüş karakterinizi hafızasına alır deniyor, DSG'yi resetlemeyi deneyin.

Çevrimdışı urene

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Kavramada sorun yoksa, vites değiştirme durumunda kararsızlık oluşuyor olabilir mi? Bir de S (sport) modunda bir süre denemenizi öneririm. Ayrıca forumda paylaşılmıştı DSG kullanımınıza göre sürüş karakterinizi hafızasına alır deniyor, DSG'yi resetlemeyi deneyin.

daha çok spor modunda kullanıyorum. resetlemeyi düşündüm fakat sadece 3.viteste ve yük,ısı altında olması beni şüphelendiriyor. resetlemekten de çekindim açıkçası.

Çevrimdışı mkoray79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bi arkadaşımda da boyle bir sorun vardı aynı bu şekilde 3. viteste.
6-7 ay oyle kullandı sonra bakımda baskı balata değişmesi gerekiyor demişlerdi.
aracı pasat 2016 modeldi 2 sene once baskı balata değişti.
DSG kullanmayı bilmiyormuşum dedi, manual kullanıma alışıktı o şekilde kullanmış hep.
Sorun düzeldi dedi sonradan.

Çevrimdışı urene

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bi arkadaşımda da boyle bir sorun vardı aynı bu şekilde 3. viteste.
6-7 ay oyle kullandı sonra bakımda baskı balata değişmesi gerekiyor demişlerdi.
aracı pasat 2016 modeldi 2 sene once baskı balata değişti.
DSG kullanmayı bilmiyormuşum dedi, manual kullanıma alışıktı o şekilde kullanmış hep.
Sorun düzeldi dedi sonradan.

hep manuel olarak mı kullanıyordu?