škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Vites kolu arızası

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Melihkıyan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Selamlar 2020 octavia 1.5 e -tec aracımda vites kolu arızası.Araç sürülebilir.Lütfen servise gidiniz diye hata alıyorum.
Vites geçişlerinde veya ileri geri manevrada herhangi bir sorun yok.
Araç km :23000 garantisi devam ediyor.

Benzer sorunu yaşayanlardan tavsiyelerini rica ederim.

Edit:

Erel-Skoda serviste hata taraması yapıldı ve yönerge vites kolu mekanizmasının tamamını değiştirin diyordu.Değişiklik yapıldı şuanda vites kolunun 2 yıl garantisi var.
Neden veya nasıl olduğu ile ilgili herhangi bir bilgi alamadım.

« Son Düzenleme: 05 Nisan 2023, 09:14:43 Gönderen: Melihkıyan »

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
İlk aklıma gelen sensör veya switch arızası, hata kodu taratmak lazım serviste

Çevrimdışı Omer Yildiizz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba, büyük olasılıkla bu bir sensör arızasıdır.

Çevrimdışı erkan inceöz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba, sorununuz çözüldü mü? Problemin ne olduğunu ve neden kaynaklı olduğunu öğrenebildiniz mi? Bende de 2020 Octavia var, bugün aynı hatayı aldım, servis randevusu oluşturdum ancak sizin durumunuzu merak ettim.

Çevrimdışı discoveryistanbul@gmail.c

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2020 model 1,0 octavia aynı sorun mevcut,, garantisi bitince başladı tüm sıkıntılar, park manevra hatası,,, multimedya ekranının kendi kendine kapnıp açılması,, bazen hiç açılmaması,, multimedya ekranının altından tak tak ses gelmesi,,, 2 sene dolar dolmaz başlaması sabotaj,,

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
skoda yetkili servise götürüldü,,sonuç: Vites mekanizmasının değişmesi gerekiyor, 15 bin tl normal değişim fiyatı, iyi niyet  indirimi 4500 tl denildi, işçilik vs 7900 tl fatura çıkarttı
Sos hatası ve sürekli kendi kendine kapanan multimedya  arızası için: 45 bin tl fiyat verdi, iyi niyet indirimi için haber bekliyorum

aynı sorunu yaşayanlar birlik olup bu durumu skoda genel merkezine,,olmadı çekya ana merkeze usulünce bildirmeli, ayıplı ürünü en azından ücretsiz telafi etmelerini sağlamalı

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
22/01/2021 Trafik çıkışlı Skoda Octavia aracımı aldığımda başlayan Sos hatası,park manevra hatası sorunları için Skoda yetkili servisine defalarca bırakıldı ,sorun çözüldü denildi ama sorun çözülmedi, 2 senelik garantisi bitiminde bu sorunlara ek olarak Multimedya ekranının kendi kendine kapanması,ve daha büyük sıkıntı olarak ' Vites Kolu Hatası,sürmeye devam edilebilir servise götürün' hatası çıktı, Skoda yetkili servise gidildiğinde arıza tespiti sonucu: vites kolu hatasının giderilmesi için şanzımanın değişmesi gerektiği, 15bin tl masrafı olduğu iyi niyet indirimi olarak 4500tl ye halledileceği söylendi ,multimedya arızasının giderilmesi için 45 bin tl istendi,,,biraz araştırma yaptığımda gördümki aynı sorunları yaşayan azımsanmayacak kadar çok octavia
kullanıcısı var,, krınik sıkıntıları olan ayıplı ürün olarak satılan skoda octavia için öncelikle sizinle iletişim kurup bu sorunların ücretsiz halledilmesini rica ediyorum, Skoda Türkiye bu sorunları halletmediği takdirde Çerkya skoda genel merklezi ile iletişime geçeceğimi, bu arada tüm sosyal medya ve tüm forumlarda tüm haber kaynaklarında bu konudan bahsedeceğim, bilginize sunulur olumlu cevaplarınızı bekliyorum,  diye şikayet yazıldı Skoda Genel merkezine, 

Çevrimdışı Fikretcc

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
22/01/2021 Trafik çıkışlı Skoda Octavia aracımı aldığımda başlayan Sos hatası,park manevra hatası sorunları için Skoda yetkili servisine defalarca bırakıldı ,sorun çözüldü denildi ama sorun çözülmedi, 2 senelik garantisi bitiminde bu sorunlara ek olarak Multimedya ekranının kendi kendine kapanması,ve daha büyük sıkıntı olarak ' Vites Kolu Hatası,sürmeye devam edilebilir servise götürün' hatası çıktı, Skoda yetkili servise gidildiğinde arıza tespiti sonucu: vites kolu hatasının giderilmesi için şanzımanın değişmesi gerektiği, 15bin tl masrafı olduğu iyi niyet indirimi olarak 4500tl ye halledileceği söylendi ,multimedya arızasının giderilmesi için 45 bin tl istendi,,,biraz araştırma yaptığımda gördümki aynı sorunları yaşayan azımsanmayacak kadar çok octavia
kullanıcısı var,, krınik sıkıntıları olan ayıplı ürün olarak satılan skoda octavia için öncelikle sizinle iletişim kurup bu sorunların ücretsiz halledilmesini rica ediyorum, Skoda Türkiye bu sorunları halletmediği takdirde Çerkya skoda genel merklezi ile iletişime geçeceğimi, bu arada tüm sosyal medya ve tüm forumlarda tüm haber kaynaklarında bu konudan bahsedeceğim, bilginize sunulur olumlu cevaplarınızı bekliyorum,  diye şikayet yazıldı Skoda Genel merkezine,

aynı sorun bende de var malesef, aracıda yeni aldım :(

Çevrimdışı Özkan Demir

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
1.0 Premium kullanıcısıyım. Aracım 25 Mart 2021 çıkışlı. Şubat 2023'ten itibaren aracı P moduna alırken Tak diye bir ses geliyordu. Israrla servise söylememe rağmen bu durumum normal olduğunu, 48 KW akünün kapatma sesi olduğunu söylediler. Konya Konmar'da Mayıs 2023'te 30 bin km bakımı yapıldığında bu konunun da incelenmesi gerektiğini ve sorunun giderilmesini talep ettim. Şanzıman yazılım güncellemesi yaptıklarını söylediler ancak tak sesi bir türlü kesilmedi. Ağustos ayı içerisinde ekranda "Hata: Vites kolu......." uyarısı çıkınca ay sonuna kadar bir türlü hata gitmedi. Tabi bu süre içinde hemen servisi aradım hatanın kullanıma engel olmadığını, aracı servise götürmem gerektiği ifade edildi. Elazığ Açıkkapı servisine götürdüm, herhangi bir cihaza bağlamadan vites kolu mekanizmasının değişmesi gerektiğini söylediler, birçok araçta bu sorunun yaşandığını ifade ettiler.

Netice olarak Mersin Kavi bayisinde aracın vites kolu mekanizmasının değiştirmek için işlem yaptılar. Usta, vites kolunun bağlı olduğu yay bozulduğu için P moduna alırken kolun birden kaydığını söyledi.

Aracım uzatmalı Garanti olduğu için herhangi bir ücret vermedim. Ancak fatura 6700 TL civarında çıktı. Bir aydır herhangi bir olumsuzluk görünmüyor. Ancak ilerleyen süreçte sorunun tekrarlanmayacağının garantisi maalesef yok.

Yazı uzun oldu ama umarım işinize yarar.
« Son Düzenleme: 30 Eylül 2023, 12:33:09 Gönderen: Özkan Demir »

Çevrimdışı MesutDonmez

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2021 model 2022 çıkışlı 1.0 elite Octavia aracımda 28.000 km de “vites kolu. sürülebilir hatası verdi. Eskişehir Banaz Skoda yetkili servisinde garanti kapsamında değişimi (Yaklaşık 15.000 TL tuttuğu söylendi) ücretsiz yapıldı.. Aracın yazılımı güncellendi. Ve aynı arızaya karşı 2 yıl daha garantili olduğu söylendi. Neden kaynaklandığı konusunda bilgi verilmedi. Bu km’de böyle bir aracın arıza vermesi çok garip. Anladığım kadarıyla kronik sorunlara bu arızayı da  ilave edebiliriz.

Çevrimdışı Alptug68

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba vites kolu arızası için parça degisimi yapılmadan Garantili bir sekilde onarımını Ankara ERWİN OTOMOTİV olarak yapıyoruz 05443948068 soru sormak isteyen arayabilir yardımcı olmak isterim