škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kamiq leaving home özelliği dörtlü yakar mı yoksa bu arıza mı?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı 1905sss

• Yeni Üye
  • *
  • Sinan
    • Profili Görüntüle
Selam dostlar,

İki ay önce sıfır kamiq alarak aranıza katıldım. Şu kısa süre için çok memnunum. İnşallah hepimiz sağlıkla kullanırız araçlarımızı.

Bu sabah çok ilginç, açıklayamadığım bir durum yaşadım. Servise danıştım onlarda açıklayamadı.

Dün sabah arabamı eve gelip apartmanın otoparkına park etim. Hatta şöyle bir etrafına bakındım diğer arabaların kapı açılmasına falan engel oluyor muyum diye. Arabanın etrafında dolaştım tani. Yani dörtlü açık unutsaydım fark ederdim. Zaten apartmanın bahçesinde niye dörtlü açık olsun.

Neyse evime geldim. Ve bu sabah yani 24 saat sonra tekrar çıktım. Aşağı apartmanın bahçesine indim ve köşeyi dönmeden yani arabamı gözümle görmeden kumandaya bastım. Böylece leaving home özelliği çalışıyor ve karanlık bahçeyi aydınlatıyor. Zaten farlar hemen aydınlattı yolu.

Ama iki adım atıp köşeyi dönüp arabamı gördüğümde yolumu aydınlattığı gibi dörtlü yanıyordu. Çok şaşırdım. Hatta korktum dün açık mı bıraktım diye. Arabaya bindin ve dörtlüyü kapattım.

Servisi bile aradım sordum. Anlam veremediler. Hatta dediler açık unutsanız 24 saat zaten akü dayanmaz 3-4 saat de biterdi.

1 - Her ne kadar imkansız desem de dörtlüyü açık bıraktım ve akü bitmedi.

2 - Kumanda cebimdeydi. Görmeden bastım düğmeye. Bilmediğim bir özellik ve yanlışlıkla kumandadan dörtlü açtım!

3- Bir arıza/hata oldu. Bugün denedim.Böyle bir şey olmadı ama.

Tahmininiz varsa çok sevinirim değerli dostlar..

Selamlar

Sinan

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Hayırlı olsun.

Karoq tecrübemle cevap vereyim. coming home veya leaving home ile 4lü flaşör hiç açılmadı bende

1. Led ampullere sahip sinyallerle akünüz bitmez 1 gecede, hele de yeni araç
2.Kumandadan 4lü flaşör açılmaz
3. Arada bir nedensiz (intermittent fault) ilginçlikler oluyor, tekrarı yoksa sıkıntı yok

Çevrimdışı rocky62

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Büyük ihtimal bir arıza durumu 4 lü yanması imkansız leaving veya coming home fonksiyonu far ve stop lambalarını belli süre yakar o kadar 3 senedir ben Octavia Style aracım da karşılaşmadım benim aracımda şöyle çalışıyor kumandadan kilitledigimde sinyal lambalarını yakar kapatır aynaları kapatır camları kapatır  gündüz ledleri stop lambaları ve farlar yanık kalır süre tutmadım ama bir dakikaya kadar yolunuzu çevrenizi aydınlatır sonra kapatır kumandadan açtığınızda da aynı şekilde çalışır aynaları açar ve sırasıyla aynı işlemleri yapar ve kapanır

Çevrimdışı 1905sss

• Yeni Üye
  • *
  • Sinan
    • Profili Görüntüle
Çok teşekkür ederim arkadaşlar.

Eğer kumandaya basmadan önce iki adım daha atıp arabamı görseydim bu büyük soru işareti olmayacaktı. Dörtlü yanıyor mu görecektim.
Daha sonra arabaya oturdum dörtlüyü kapattım. Çalıştırdım kullandım gittim geldim. Tekrar park ettim. Bir gariplik yok. Hemen servise gitmek içimden gelmiyor.

Çok çok minik bir ihtimali var sayıyorum. Her ne kadar emin olsam da basiretim bağlandı ve dörtlüyü açık unuttum. O da aküyü bitirmedi 24 saat de...

Eğer böyleyse de inşallah akünün ömründen yememiştir.

Tekrar olup olmayacağını takip edeceğim. Gelişmeleri paylaşırım.

Selamlar

Çevrimdışı rocky62

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Evet siz 4 lü lambaları açık unuttunuz ve araca içine gelince kapattım diyorsunuz siz aracı görmeden de kumandaya bassanız 4 lü lambalar sadece yanar ve söner açık kalmaz sürekli yanmaz sistemde arıza yok o zaman aküye zarar vermez biraz uzun yol yapın akü kendini toplar.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim 2011 model 1.2 TSI Yeti aracımda alarm kodlaması yapmıştım. Araç kilitli halde kapılardan biri açılırsa dörtlüler sessiz olarak açılıyor ve kumandadan basmadıkça sönmüyorlar. Kontak kapalıyken kornayı aktif edememiştim. Aracın kapılarından biri tam kapanmamış ya da kilitlendikten sonra bir şekilde açılmış olabilir?

Çevrimdışı 1905sss

• Yeni Üye
  • *
  • Sinan
    • Profili Görüntüle
Evet siz 4 lü lambaları açık unuttunuz ve araca içine gelince kapattım diyorsunuz siz aracı görmeden de kumandaya bassanız 4 lü lambalar sadece yanar ve söner açık kalmaz sürekli yanmaz sistemde arıza yok o zaman aküye zarar vermez biraz uzun yol yapın akü kendini toplar.

Dostum aynen öyle oldu. Köşeyi döndüm arabayı gördüm zaten farlar aydınlanmıştı. Ama dörtlerde yanıyordu. Gittim kapıyı açtım arabaya oturdum kırmızı yanan sönen düğmeye bastım dörtleri kapattım.

Demek ki kaç senelik şöför olduğun fark etmiyor. Bazen basiret kapanıyor. Herhalde açık bıraktım diyelim.

Anlattıklarım bu sabah oldu. Üzerine 35 dakika kullandım arabayı. Sonra yine prk ettim. İnsan yeni arabası arıza çıkarsın istemiyor. Ama bu durumda da akünün ömrümden yedim mi dye endişe ettim. :)

Çevrimdışı 1905sss

• Yeni Üye
  • *
  • Sinan
    • Profili Görüntüle
Benim 2011 model 1.2 TSI Yeti aracımda alarm kodlaması yapmıştım. Araç kilitli halde kapılardan biri açılırsa dörtlüler sessiz olarak açılıyor ve kumandadan basmadıkça sönmüyorlar. Kontak kapalıyken kornayı aktif edememiştim. Aracın kapılarından biri tam kapanmamış ya da kilitlendikten sonra bir şekilde açılmış olabilir?

Hepsini bir süre dikkatlice takip edeceğim dostum. Teşekkürler