škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Vites geçiş

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Çiko

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Selam ,2016 dsg fabiam var .genelde sabahları sogukken arabayı çalıştırıp kısa mesefe sonra istop ediyorum.nizami bir şekilde park aldıgım ve el frenine yükü bindirdigim  halde şanzıman ,vitesten sanki zor geçiyor .el.frenine yükü bindirmemişim gibi oluyor fakat her şeyi normal yapıyorum.bilen yada tecrübe edinen scodacıların cevaplarını bekliyorum.saygılar

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
P konumunda yük vites kutusuna binmiyor, ayrı bir kilit mekanizması var. DSG için anlatılan park etme yöntemleri arasında hiç bir fark yoktur.

Zor geçmekten kastınız P'den D'ye alırken takılma mı var? 

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Selam ,2016 dsg fabiam var .genelde sabahları sogukken arabayı çalıştırıp kısa mesefe sonra istop ediyorum.nizami bir şekilde park aldıgım ve el frenine yükü bindirdigim  halde şanzıman ,vitesten sanki zor geçiyor .el.frenine yükü bindirmemişim gibi oluyor fakat her şeyi normal yapıyorum.bilen yada tecrübe edinen scodacıların cevaplarını bekliyorum.saygılar

Park şeklini tarif ederseniz daha net bir bilgi olur, belki farkına varmadan yanlış bir uygulama yapıyorsunuz. Olmadı park telini kontrol ettirin, belki o sıkışık.

Çevrimdışı Çiko

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Selam zaman ayırdığınız icin teşekkürler.aracı soğukken çalıştırıyorumçok kısa bir mesefe sonra istop ediyorum .vitesi boşa alıp ayağım frende el frenini çekiyorum.sonra frene tekrar basıp p alıyorum.buraya kadar doğru yapıyorum.2 . çalıştırdığımda kısa bir zaman sonra mandala basıp ayağım frende parktan aracı çıkardıgimda ,el frenine yük bindirmemis gibi hafif zor parktan çıkıyor.nacizane fikrim ilk hareketi manuelde yaptigimdaan dolayı yada fren yağı soğuk yada şanzıman yağı soğuk o yüzden yapıyor diye düşünüyorum.sizinde değerli fikirleriniz nedir . saygılar

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Soğuktan olacağını sanmam, yoksa soğukta her DSG'nin başına gelirdi.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Selam zaman ayırdığınız icin teşekkürler.aracı soğukken çalıştırıyorumçok kısa bir mesefe sonra istop ediyorum .vitesi boşa alıp ayağım frende el frenini çekiyorum.sonra frene tekrar basıp p alıyorum.buraya kadar doğru yapıyorum.2 . çalıştırdığımda kısa bir zaman sonra mandala basıp ayağım frende parktan aracı çıkardıgimda ,el frenine yük bindirmemis gibi hafif zor parktan çıkıyor.nacizane fikrim ilk hareketi manuelde yaptigimdaan dolayı yada fren yağı soğuk yada şanzıman yağı soğuk o yüzden yapıyor diye düşünüyorum.sizinde değerli fikirleriniz nedir . saygılar

Uygulama doğru.
Birde bu şekilde deneyin. Çalıştırmadan önce vitesi N ye alın sonra marş yapın. Soğuk ile alakalı bir durum değil bence.

Çevrimdışı Çiko

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Tamam teşekkürler .denedikten sonra tecrübemi sizlerle paylaşacağım