škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.5 TSI için yazılım güncellemesi var mı?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ceycey34

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba . 1.5 Tsi için bölüm bulamayınca buraya yazdım . Bazı konularda 1.5 tsi motorlarda titreme sorunu yada ilk kalkışa bir hantallıktan vs bahsetmiş. Yurtdışı forum da 2020 yılında bir güncellemeden bahsedilmiş ama türkiye de varmı böyle bir şey . Şimdiye kadar yaptıran oldu mu?
https://www.honestjohn.co.uk/news/d...measures-planned-in-regards-to-15-tsi-issues/
Benim araçta 2020 mayıs çıkışlı

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Merhaba . 1.5 Tsi için bölüm bulamayınca buraya yazdım . Bazı konularda 1.5 tsi motorlarda titreme sorunu yada ilk kalkışa bir hantallıktan vs bahsetmiş. Yurtdışı forum da 2020 yılında bir güncellemeden bahsedilmiş ama türkiye de varmı böyle bir şey . Şimdiye kadar yaptıran oldu mu?
https://www.honestjohn.co.uk/news/d...measures-planned-in-regards-to-15-tsi-issues/
Benim araçta 2020 mayıs çıkışlı

Linkiniz kırık.

Bahsedilen sorun manuel olanlarda vardı, yazılım güncellemesi yapılıyordu

Çevrimdışı mersan51

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
1.5 Tsi’nin ilk versiyonu olan DACA/DADA kodlu motorlarda belirttiğiniz şikayetler üzerine yazılım güncellemeleri yapıldı ancak Yurtdışı forumlarda sorunun tam olarak çözülmediği yönünde geri bildirimler mevcut. Sorunun yazılımdan ziyade donanımsal kaynaklı olduğu anlaşılmış olacak ki, 2019 yılında yapılan revizyon sonrası aynı motor DPCA motor koduyla satılmaya başlandı. Bu versiyonda sorunun devam ettiğine ilişkin  forumlarda benzer bir şikayet okumadım. Tavsiyem öncelikle araç tescil belgesinden motor kodunuzu kontrol edip, şikayetiniz mevcutsa servisten destek almanız yönünde. İyi akşamlar

Çevrimdışı ceycey34

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
1.5 Tsi’nin ilk versiyonu olan DACA/DADA kodlu motorlarda belirttiğiniz şikayetler üzerine yazılım güncellemeleri yapıldı ancak Yurtdışı forumlarda sorunun tam olarak çözülmediği yönünde geri bildirimler mevcut. Sorunun yazılımdan ziyade donanımsal kaynaklı olduğu anlaşılmış olacak ki, 2019 yılında yapılan revizyon sonrası aynı motor DPCA motor koduyla satılmaya başlandı. Bu versiyonda sorunun devam ettiğine ilişkin  forumlarda benzer bir şikayet okumadım. Tavsiyem öncelikle araç tescil belgesinden motor kodunuzu kontrol edip, şikayetiniz mevcutsa servisten destek almanız yönünde. İyi akşamlar
Dikkat ettim titreme soğukken sabahları belirgin ,
ama bazen sıcakken de hafif bir titreme var . Ve her ikisinde de boşa alınca titreme bitiyor ve devir saati de hafif düşüyor . o biraz kafamı kurcaldı

Çevrimdışı mersan51

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
1.5 Tsi motorlarda ilk iki viteste ve düşük devirde soğukken silkeleme kullanıcılar tarafından en çok şikayet edilen konu. Bu sebeple yolda kalan olmamakla birlikte yazılım konusunda servisten yardım almakta fayda olduğunu düşünüyorum. Tüm bunları bir kenara bırakırsak 1.4 Tsi kullanıcısı olarak, devir saatinde dalgalanma olmadığı sürece Tsi motorlarda titreşimin karakteristik bir yanı olduğunu da unutmamak gerek.

Çevrimdışı rocky62

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2019 1.5 tsi Style dsg  Octavia 3 yıldır böyle bir sorunla karşılaşmadım mükemmel performanslı ve oldukça ekonomik