škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Çakmaklıktan gelen enerjinin kesilmesi hk.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı emretopcuzm

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba sayın forum üyeleri,

2007 model Skoda Roomster'imde çakmaklığa takılı olan araç içi kameram mevcut. Roomster'de aracı stop ettiğimde, kapıyı açtığım da vs çakmaklıktaki enerji kesilmiyor. Bir kaç kere kameranın fişini takılı unuttum ve döndüğümde enerji yoktu fakat kapıyı açtığımda enerji geldi. Kamera kayıtlarını incelediğimde aracı stop ettikten sonra 20 dk daha kayıt yapıyor ve kayıt bitiyor. Yani 20 dk boyunca çakmaklıkta enerji mevcut.

Bu enerjinin sürekliliği 20 dk olarak mı ayarlanmış yoksa araç kendini korumak için mi 20 dk sonra enerjiyi kesiyor bilgisi olan var mı?

Şimdi birde FM transmitter aldım onunla beraber kamera 20 dk boyunca çalışırsa kışın akü ile ilgili sorun yaşar mıyım bilmiyorum.

Bir öneriniz olur mu?

Teşekkürler.

Çevrimdışı Blackadder59

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Enerjiyi direk sigorta kutusundan kontağa bağlı çektirebilirsiniz. SuperB de çakmaklık sürekli açık. Pandeminin başında fark ettim akü bittiğinde bunu. Sonrasında kamera için direkt sigorta kutusundan kontağa bağlı hat çektirdim. Kontak kapandığında kamerada kapanıyor. Açıldığında açılıyor. Ehil bir elektrikçi yada vag com cu kolayca yapabilir.

Çevrimdışı emretopcuzm

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Enerjiyi direk sigorta kutusundan kontağa bağlı çektirebilirsiniz. SuperB de çakmaklık sürekli açık. Pandeminin başında fark ettim akü bittiğinde bunu. Sonrasında kamera için direkt sigorta kutusundan kontağa bağlı hat çektirdim. Kontak kapandığında kamerada kapanıyor. Açıldığında açılıyor. Ehil bir elektrikçi yada vag com cu kolayca yapabilir.

Yorumunuz için teşekkür ederim. Bende aynı dediğiniz gibi iyi bir elektrikçi'de çakmağı kontağa bağlattım. Şimdi kontağı kapatınca elektriği kesiyor.