škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Scala şerit takip

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı khalil

• Kahraman Üye
  • KAMIQ
    • Profili Görüntüle
Teşekkürler cevap için bende görüştüğümde bunu sormamıştım. Aklıma takıldı sadece. Ankara’da olduğum için burada bir yerlerde araştırıyorum. Birde yeteri kadar stabil çalışıp çalışmadığından emin olamıyorum taktırmakta

Rica ederim. Öğrendiklerimizi paylaştık sadece.  ;)
Orjinal donanım gibi monte edilip ayarlamalar ve parametreler düzgün yüklenirse oldukça stabil çalışacağını tahmin edebiliyorum. Zira bu araç NCAP güvenlik testlerinden 5 yıldız alırken Şerit takip asistanı ve diğer yardımcı asistanlar da testlerden geçirilerek onay alıyor.  Linkteki sitede görüntülü ve  detaylı NCAP sonuçlarını incelemenizi tavsiye ederim.
https://www.euroncap.com/tr/results/skoda/kamiq/38097
https://www.youtube.com/watch?v=FiIbkHR8Fwk
Tüm bunlara rağmen yine de bu asistanlara fazla güvenip de direksiyonu boşlamamak lazım.  ;D

Çevrimdışı ceycey34

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ender Elektronik ile görüşmemde onu da sormuştum. Aldığım bilgiye göre 2Q0 olan kamera 3Q0 arasında kalite olarak hiçbir fark olmadığı, farkın sadece Dikiz aynası üstündeki montaj yuvasına göre yerinin uygunluğuna göre değiştiği imiş.
Yani montaj yeri geniş ise 2Q0 olan kamera takılacak, dar ise 3Q0 olan kamera takılacakmış.
Daha detaylı bilgi için siz de arıyabilirsiniz. Ender Elektronik Tel: 0216 370 77 25
Ben de kodiaq araç için şerit takip ve Acc yapım aşamasındayım . Araçta ön camın uygun olması büyük bir avantaj en büyük maliyet zaten o . Ayrıca montaj kısmıda kolay oluyor . Hatta kodiaq prestij ve üstü ve kamiqte ? kamere da var . Matrix far perdeleme için .
    Kamera konusun da ise ben çıkma 3Q ….653F kamera buldum. Çinde satılan kameralar 3Q ….654G yada H oluyor. Aradaki fark işlemcinin tek ya fa çift olması . Kullanımda ise 653 ler kötü hava şartlarında da şerit takibi iyi , daha uzun süre elleri bırakabiliyorsunuz (654 de 60 ya da 120 sn 653 de 5dk olarak duydum ama emin değilim) yaya algılama var.  Sondaki rakam ise yazılımsal versiyon farkı. Tabii  653 daha pahalı . 654 olanda bugün kalibrasyon için konuştuğum oto camcı çok iyi olmadığını vs söyledi ama tabiki sadece kamera değil . Kablodan kodlamadan da olabilir belki. Kablolar aslında genelde çin menşeli zaten . Normal kablo gibi ama fark elektromanyetik koruma olması imiş . En ucuzu kablo zaten
2Q ise yeni öğrendiğim bir şey . Yeni nesilmiş kullanımı bilmiyorum farkı ama çıkma parça zor oluyor.  çünkü çip koruma var . Online kodlama yapılması lazım .  Yani servisin tanımlaması ya da servisten yetkili bir tanıdığınız şifresi aracılığı uzaktan online kodlama yapılması lazım. Ama 3Q larda online kodlamaya gerek yok. Tabiki kamera yeri aynı ise 3Q larda olabilir.

Çevrimdışı ceycey34

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bu arada tesisatan sonra en önemlisi kodlama . Özellikle Acc radar zor olduğu söyleniyor.  Bu konuda benimde sonradan bu konuda tanıştığım bir arkadaş var. İsteyen olursa iletişim numarasını verebilirim

Çevrimdışı yusuf 78

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba,
Ben de ankaradayım . Yeni scala premium  aldım. Siz şerit takip için bir yer bulabildiniz mi ne yaptınız.

Çevrimdışı Zapyus

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Blog Sitem
Merhaba,
Ben de ankaradayım . Yeni scala premium  aldım. Siz şerit takip için bir yer bulabildiniz mi ne yaptınız.

Boş bir an bulup bakamadım henüz maalesef
Gündem, teknoloji ve otomotiv haberleri için web sitemize uğrayın. "https://zapyus.com/"

Çevrimdışı daskadir

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba 2023 kamiq alıyorum araç 1-2 haftaya teslim edilecek. Ancak araçta şerit takip yok taktırılabiliyor yazılmış ama deneyen oldu mu garantiyi bozar mı bu? Maliyeti çok gözümde değil heves ettim sıfır araç alıyorum şerit takip yok kablosuz CarPlay yok vw grubundaki araçlarda (taigo troc vs) var bu da Skoda’nın ayıbı ama kamiq i beğendiğim için aldım

Çevrimdışı Zapyus

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Blog Sitem
Biraz geç oldu ama donanımı nedir aracın?
Gündem, teknoloji ve otomotiv haberleri için web sitemize uğrayın. "https://zapyus.com/"