škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

CAM OTOMATİK KAPANMAMASININ NEDENLERİ

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Uykusuzum

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba,
 2009 model Skoda Fabia Classic aracımda ön 2 cam otomatik. Aracımda daha önce hiç kumandadan camları açıp kapamayı denememiştim. Geçen gün bir deniyim dediğimde çalışmadığını fark ettim.  Benim aracımda bu özellik olmadığını da düşündüm fakat, kontak anahtarını kapıya takıp kilit açma veya kapatma kısmına 3 sn bekletince camlar otomatik açılıp kapanıyor. Hemen kumandanın pilini değiştirdim fakat nafile. Bir düşününce kapıda çalışan özellik uzaktan kumandada çalışmıyor. Bizzat araştırmam sonucunda camların uzaktan kapanmasını engelleyen sorunların arabamda olanları şunlar;

1-  Şoför camı bazen rayından çıkıyor. Tek tuş ile kapatırsam cam açılmadığı için tekrardan aşağı iniyor. Fakat senkronizasyonu bozulmuyor, camı kapattıktan sonra tekrardan tek tuş olarak kullanabiliyorum.
    2- Sol cam, Sağ cama göre biraz daha yavaş kapanıyor. Giden akım veyahut motorda bir sıkıntı olduğunu düşünüyorum.
    3- Çoğu kişi aküyü değiştirdikten sonrada başlarına böyle bir şeyin geldiğini düşünüyor. Fakat akü bendeyken hiç değişmedi. Ben alalı uzun zamanda olmadı gerçi.
Evet, bunları ön görerek bende götürüp baktırabilirdim fakat, sorunun daha basit bir şey olabileceğinden şüphelenip sizden de bilgi almak istedim mazur görün. Senkronizasyonu tekrar tekrar yaptım. Yardımlarınızı bekliyor olacağım.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
O kasa ve o donanımda kapı kilidinden camlar açılır kapanır ama kumandadan kapanmaz, konfor modülü ile ilgili bir durum, öyle bir destek yok.

Çevrimdışı Engin E.

• H u r d a c ı
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
kapı camlarınızda mekaniksel sorunlar olduğu muhakkak...önce bu sorunları giderin bence, sonrasında gizli özellik açan birçok yer var, oralarda kumandadan cam açma kapama olayını yazılımla hallederler...bu şekilde kumandadan aç kapa yaparsanız daha büyük sorunlar çıkacaktır...

Çevrimdışı Uykusuzum

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
kapı camlarınızda mekaniksel sorunlar olduğu muhakkak...önce bu sorunları giderin bence, sonrasında gizli özellik açan birçok yer var, oralarda kumandadan cam açma kapama olayını yazılımla hallederler...bu şekilde kumandadan aç kapa yaparsanız daha büyük sorunlar çıkacaktır...

Bu başlığı açtıktan aylar sonra mekanik problemim kalmadı. Ufak bir kaza sonrası hem şoför kapısı hem de şoför camı değişti. Yazılımcıların çoğu, aracın yaşından dolayı uğraşmak bile istemiyorlar açıkçası. Kendimde cesaret edemedim. Yapan bulursam göstereceğim bir gün.