škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeni Skoda Süperb Far sorunu

AYES · 17 · 3540

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı AYES

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Herkse Selamlar Arkadaşlar;

Öncelikle aracımı severek aldığımı fakat son zamanlarda çok aracı kullanmama rağmen sorunlar olmaya başladığını görüm. Bazı sorunlara sorun çözümü bulabiliyorlar bazı sorunlara da çok saçma cevaplar vererek yapacak bişey yok diyip geçiştiriyorlar. (Örn: Cam tavandan gelen ses için düz yolda ses gelmiyorsa sorun yokmuş   :-\  Halbuki düz yolda ön takımı bozuk olan araçtan bile ses gelmez )

Yeni kasa (son makyajlı kasa) Süperblerin hepsinde far erime sorunu mevcut ve bunu hiç bir servis bilmiyor hatta distribütörü bile biz uyardık.

Araç farlarınıza alttan yukarı doğru bakın ve şoka girmeye hazır olun üstte ledlerin konumlandığı yerlerden baştan 2. led far çanağı diye tabir edilen parlak kısmı eritmeye başlıyor. Baktığım bütün araçlarda sokakta serviste hepsinde erimiş ve kimse hiç bir araç sahibi bunun farkında değil. Sebebi farların kalite kontrolden geçmediği hatalı üretildiği ve ledlerin far çanağının altında kalması nedeniyle ısıdan dolayı orayı eritmesi. Ben bunu farın camındaki içten buhu şeklinde kirlenmesinden farkettim ki daha aracımın km si çok düşük 100K üstü km deki aracı kontrol etme şansı buldum onda kısa fardaki her iki ledinde eridiğini gördüm.

Benim aracımda servis garantiden farlarımı değiştirdi ama değiştirdiği farları da yakıp kontrol ettiğimizde aynı şekilde plastik parçanın arkasında ledlerin yandığını gördük ve parça değişimi yapılsa da bu farlar eriyeceğine eminim.

Bu benim için ciddi bir sorun bunu distribütöre de söyledim hem yazılı hem de sözlü değişmeden önceki resimler ve değiştikten sonraki gelen parçadaki sorun ile birlikte hepsini detaylı anlattım teknik ekiplerine ileteceklerini söylediler ama Allah korusun çok uzun soluklu gece yolculukları ve sürekli seyahat edenler için bence ciddi sorunlar açabilir.

Hepinizin bilgisine.

Çevrimiçi rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Çanağın ısıdan zarar gören kısmının dışına ısıyı yayacak bir metal parçası yapıştırılarak ısı uzaklaştırılabilir.

Çevrimdışı AYES

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Çanağın ısıdan zarar gören kısmının dışına ısıyı yayacak bir metal parçası yapıştırılarak ısı uzaklaştırılabilir.

Araçlar yeni kimse yeni aracında açıp uğraşmaz skoda buna bir çare bulmalı. Kaldıki asıl sorun ledin çanağın o eriyen parçasının arkasında olması diğer led teknolojili farlarda ledler gözüküyor çanağın içinde kalmıyor dışında boşluk kısmında ve ledlerin önünde ısıyı alacak sac parçaları var

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Geçmiş olsun. Briskoda'ya baktım, orada daha henüz başlık açılmamış, yeni demek ki sorun

Karoq'ta da Ledler üstte (uzun farda, 2 adet var çanağın tavanında), hemen gidip baktım şüphelenip, Karoq temiz

Çevrimdışı AYES

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun. Briskoda'ya baktım, orada daha henüz başlık açılmamış, yeni demek ki sorun

Karoq'ta da Ledler üstte (uzun farda, 2 adet var çanağın tavanında), hemen gidip baktım şüphelenip, Karoq temiz
Benim araçta çok bir km de yok daha 17k da ve toplasanız 2 3 kere gece yolculuğu yapmışımdır sokakta park yerinde denk gelirseniz veya çevrenizde süperb olan biri varsa bakın kesin eridiğini göreceksiniz ben km yapmış ve erimemişine daha denk gelmedim.

Yurt dışınada konuyu yazdım onlar buradaki distribütör ile görüşmemi söylediler yeni bir durum değil anlaşılan ama kimse fark etmemiş servis bile abi sen nasıl fark ettin bunu dedi

Kıslar sürekli yandığı için kısa farlarda erime oluyor uzunda olanını görmedim daha.

Çevrimdışı onurrr

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Çok ilginç gerçekten ilk fırsatta kontrol edeceğim. Benim araç yaklaşık 100 bin km'de. Farların biri 100 bin km. diğeri yaklaşık 20 bin km. yaptı :) Her ikisine de bakacağım.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Çok ilginç gerçekten ilk fırsatta kontrol edeceğim. Benim araç yaklaşık 100 bin km'de. Farların biri 100 bin km. diğeri yaklaşık 20 bin km. yaptı :) Her ikisine de bakacağım.

Farlar LED mi Xenon mu?

Çevrimdışı AYES

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
yeni kasada mercekli opsiyon olarak alınıyor (en üst pakette bile) araçların %75 i led olarak geliyor.

Çevrimdışı AYES

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Bence geç kalmayın km yapmış kontrol ettiğim araçların hepsinde erimiş olarak gördüm ve araç sahiplerinin haberi yoktu.

Yeni değişen farlarım kullanalı daha 200 km bile olmadı toplasan 2 3 kere akşam bir kaç saat kullanmışımdır aracımı bugün kontrol ettim hafiften plastik büzüşmüş akşam uzun vade bir gün kullansam demekki direk değişenler gibi eriyecek

Çevrimdışı octa

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı AYES

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
500 km sonra bir takım far daha değişti şaka gibi eridikçe gel değişelim diyorlar ?? çözüm bu :(

Çevrimdışı onurrr

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun hocam. Ben kendi aracımda kontrol ettim fakat herhangi bir bozulma-erime göremedim. Sanıyorum bu farlar xenon oluyor. Sizinki ile bu resimdeki far tipi aynı mı acaba? Benimki 2017 style, ikinci yarıda çıkan büyük ekranlı modellerden.

Çevrimdışı AYES

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun hocam. Ben kendi aracımda kontrol ettim fakat herhangi bir bozulma-erime göremedim. Sanıyorum bu farlar xenon oluyor. Sizinki ile bu resimdeki far tipi aynı mı acaba? Benimki 2017 style, ikinci yarıda çıkan büyük ekranlı modellerden.

bu eski kasa bizimki yeni kasa yeni kasadaki farlarda erime durumu oluyor 4. kez değişecek.

Çevrimdışı mkoray79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

bu eski kasa bizimki yeni kasa yeni kasadaki farlarda erime durumu oluyor 4. kez değişecek.

Aracın garantisi bitse de takılan parçaların garantisi devam ediyor. Aracın ömrü boyunca eridikçe far değişecek galiba.
Aracın garantisi bittikten sonra garantiden çıkmış veya bakımı yaptırmazsanız garantiden değişemeyiz falan gibi oyunlara gelmemek gerek.
Geçmiş olsun. Hoş olmayan durumlar tabi. Muz cumhuriyetinde hukuk olmadıkça haramiler at koşturur.

Çevrimdışı AYES

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aracın garantisi bitse de takılan parçaların garantisi devam ediyor. Aracın ömrü boyunca eridikçe far değişecek galiba.
Aracın garantisi bittikten sonra garantiden çıkmış veya bakımı yaptırmazsanız garantiden değişemeyiz falan gibi oyunlara gelmemek gerek.
Geçmiş olsun. Hoş olmayan durumlar tabi. Muz cumhuriyetinde hukuk olmadıkça haramiler at koşturur.

Bu garantilik bir olay değil hatalı üretilen bir parça 500 km de eriyor öyle uzun kmler yapmanıza gerek yok tamamı ile hatalı üretim ama ne yazık ki bunu kimse bilmiyor servise her gittiğimde oradaki araçlara bakıyorum hepsinin farları erimiş ve o şekilde biniyorlar haberleri yok. yurt dışına yazdım onlar Türkiye distribütörüne yönlendiriyor.

acilen bu parçanın geliştirilmesi gerekiyor sonuçta eriyor ve ne olacağı hiç belli olmaz.