škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Serbest Sürüş Modu

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Emre1681

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar octavia 1.0 e-tec sahibiyim. Serbest sürüş modu en sevdiğim özelliklerden biri olup yeterince verimli kullandığımı düşünüyorum ve 1 yıldır aktif araç kullanıyorum. Ancak 1 aydır serbest sürüş modunun zaman zaman aktifleşmediğini fark ettim(eğimli yokuş aşağı değil, klima açık değil, spor modunda değil) tam olarak neden ve nasıl pasifleşiyor anlamış değilim. Ama sürüşe ilk başladığım anlarda aktif iken bi süre sonra aktifleşmiyor.

Yetkili bayiiye konuyu arz ettim çektiğim videoları da attım, merkezle paylaşacaklar neden olduğunu henüz anlamadılar. Ne zaman netice gelir bilmiyorum ama fikrinizi almak istedim?
Serbest sürüş modunda hangi parçalar nasıl davranıyor bilen varsa bizi aydınlatabilir mi?

Çevrimdışı serhatsoylu

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Aktifleşmiyor derken? Moda mı geçmiyor, moda geçtiği halde o modda gibi mi davranmıyor?
Videoyu buraya da atma şansınız var mı?
Benim aracımda da soğuk havalarda veya ilk çalışmada ısınıncaya kadar bazen yapabiliyor.

Çevrimdışı Emre1681

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aktifleşmiyor derken? Moda mı geçmiyor, moda geçtiği halde o modda gibi mi davranmıyor?
Videoyu buraya da atma şansınız var mı?
Benim aracımda da soğuk havalarda veya ilk çalışmada ısınıncaya kadar bazen yapabiliyor.

Serbest sürüş Moduna geçmiyor ama motor ısınmasıyla veya klima ile ilgili değil. Yaptığım gözlemde şunu fark ettim uzun süre ışıkta bekleyip yola çıktıktan sonra düzeldi. 🤔

Çevrimdışı Mediafire

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ben şöyle bir çözüm buldum. saçma ama işliyor. Cruise Controle alıyorum aracı belirli bir hızda. sonra sadece bir kere frene dokunuyorum.