škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Güncel Lastik Tavsiyesi...

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı AydinK

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
Merhaba,
Aracımda bulunan orjinal lastikleri ömrünü doldurmuş durumda
Üzerinde 235 45 R18 94W var
Kışlık lastik ayrıca var ve kullanıyorum
Dört mevsim ya da yaz lastiği olarak önerdiğiniz, memnun kaldığınız bir lastik var mıdır ?
Fiyatlar da malum Michelin 3.000 Tl den başlıyor
Fiyat performans anlamında makul bir ürün almak istiyorum

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
https://www.lastikcim.com.tr/goodyear-efficientgrip-performance-mo-225-55-r17-97y-xl/?dot=2021

2 ay önce almıştım aracıma, bu marka bu model tavsiye ederim uygun ölçüsü varsa, daha önce de alıp memnun kalmıştım

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba,
Aracımda bulunan orjinal lastikleri ömrünü doldurmuş durumda
Üzerinde 235 45 R18 94W var
Kışlık lastik ayrıca var ve kullanıyorum
Dört mevsim ya da yaz lastiği olarak önerdiğiniz, memnun kaldığınız bir lastik var mıdır ?
Fiyatlar da malum Michelin 3.000 Tl den başlıyor
Fiyat performans anlamında makul bir ürün almak istiyorum
F/P dışında her hangi önceliğiniz yok mu? Gürültü değeri, yakıt ekonomisi, yol tutuşu ?
Ben Continental öneririm.

Çevrimdışı AydinK

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
F/P dışında her hangi önceliğiniz yok mu? Gürültü değeri, yakıt ekonomisi, yol tutuşu ?
Ben Continental öneririm.

Açıkçası hakim olduğum bir konu değil, makul fiyat sonrası önceliğim sadece güvenlik, yani daha iyi bir yol tutuşu ve fren mesafesi
Fiyatların birbirine görece yakın olması, ve de D ve E sınıfı araçların fabrika çıkışlarında genelde continental markasını çok gördüğüm için
ben de Continental olarak düşündüm kendimce.
Benzer fiyatlılar yakıt B, yol A sınıfında olduğundan pek dikkat etmedim bu değerlere
Yakıt konusunda A olanı bulalım desek, yanlış anlamadıysam B ile arasında 100km de 0,1Lt oynayacak, yılda 10.000 km de 10Lt demek. yani oran doğru ise çok da yüksek fark görünmüyor
Şimdi iş uygun fiyata bulmaya kaldı

Çevrimdışı serkan14

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bende henüz almadım, ama Goodyear Eagle F1 Asymmetric 6 bekliyorum. yakın zamanda gelecek sanırım. Eğer bulamazsam Michelin pilot sporta geçeceğim. ayrıca Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 kullananların çok memnun olduğunu duydum. Daha öncede 42 bin km efficent grip kullanmıştım özellikle viraj konusunda çok memnun kalmıştım. Bridgestone ve pirelliden uzak duruyorum. conti eco serileri ise çabuk sertleşiyor. ıslak zeminde duruş mesafesinide değerlendirmeye almanız en uygunu olacaktır.

Çevrimdışı AydinK

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bende henüz almadım, ama Goodyear Eagle F1 Asymmetric 6 bekliyorum. yakın zamanda gelecek sanırım. Eğer bulamazsam Michelin pilot sporta geçeceğim. ayrıca Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 kullananların çok memnun olduğunu duydum. Daha öncede 42 bin km efficent grip kullanmıştım özellikle viraj konusunda çok memnun kalmıştım. Bridgestone ve pirelliden uzak duruyorum. conti eco serileri ise çabuk sertleşiyor. ıslak zeminde duruş mesafesinide değerlendirmeye almanız en uygunu olacaktır.

Evet ben de baktım Asymmetric 6 göremedim, gelirse de fiyatı ne olur meçhul

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
Merhaba arkadaşlar,kışlıklardan yazlığa geçiş yapacağım.Kışlıklarda Lastık yönü var,yazlıklarda da varmı?

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Var. En azından bendekilerde var. O sebeple eşit aşınma için ön-arka yaparken soldakiler kendi aralarında, sağdakiler kendi aralarında yer değiştirilir. Lastikçiler buna dikkat eder.

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
Kışlıklarda ok işareti var,yazlıklarda böyle bir işaret göremedim,lastiğim mıchelın.Muayenede ağır kusur sayılıyor yanlış takılan yönden dolayı

Çevrimdışı Blackadder59

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar,kışlıklardan yazlığa geçiş yapacağım.Kışlıklarda Lastık yönü var,yazlıklarda da varmı?

Takacağınız lastik yönlü lastikse (ki tavsiye etmem, ses ve yol tutuşu kötüdür) üzerinde yön/ ok işareti vardır. Yönlü lastik değil ise iç/ dış (Outside/ inside) ibaresi vardır. Lastikçiler buna göre montaj yapar. Ancak sizin de bir kontrol etmenizde fayda vardır.

Çevrimdışı AydinK

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Kışlıklarda ok işareti var,yazlıklarda böyle bir işaret göremedim,lastiğim mıchelın.Muayenede ağır kusur sayılıyor yanlış takılan yönden dolayı

Benim bizzat başıma geldi yıllar önce,
bu memlekette her işi öğrenmek zorunda kalıyorsun insanı psikopat yapıyorlar
Sıfır lastikleri takan Pirelli bayi çalışanı yönünü doğru takmamış, bu sebepten muayeneden geçemeyip lastikleri düzelttirip tekrar randevu almak zorunda kalmıştım

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Var. En azından bendekilerde var. O sebeple eşit aşınma için ön-arka yaparken soldakiler kendi aralarında, sağdakiler kendi aralarında yer değiştirilir. Lastikçiler buna dikkat eder.
Bir ilave yapayım, lastikler jantlardan sökülerek de sağ ön sol arkaya, sol ön de sağ arka ile yer değiştirebilir. Bu durumda her lastik için balans yapmak gerekiyor.