škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

ROLENTİDE DALGALANMA KENDİ KENDİNE GAZ VERME

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ugurcvs

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar 2016 model Skoda fabia 60.000 km aracımda devir saati dalgalanması oluyor ve sıkışık trafikde kendi kendine gaz veriyor sanayide baktırdım ve araştırmalarıma göre yüksek basınç pompası ve yakıttan dedliler ne dilerse yaptım pompayı degiştirdim yakıtı da dğiştirdim shell opet bp depoya en iyi katkıyıda attım ama 1 geçmeden yine araç aynılarını yaptı malum kardan dolayı gidemedim benim yaşadığım sorunlar sizlerinde başına gelen varmı sorun kaynağını bulmak istiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim.
Cvs5353

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Araç benzinli ise gaz kelebeği kirlenmesinden veya valon/rolanti sensörü sorunu olabilir.
Gaz kelebeği konusu forumda daha önce epeyce konuşulmuştu.

Çevrimdışı ugurcvs

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Teşekkür ederim ilgi alakanıza sorucam ustalara sagolun
Cvs5353

Çevrimdışı ugurcvs

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
merhabalar baya zamandan beri yazamadım sorun gaz kelebeği değilmiş dsg rotasyon yapıldı cihaza bağlanarak sıkıntım bitti şuanda sıkıntısız bi şekilde biniyorum zdf otomotiv başakşehirde sıkıntı yaşarsanız çözüm odaklı yaklaşım memnun kalacağınız emin olun boşuna sağa sola paralarınızı saçmayın ben çok memnun kaldım yazmak istedim
Cvs5353

Çevrimdışı CK_Fabia_IST

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
merhabalar baya zamandan beri yazamadım sorun gaz kelebeği değilmiş dsg rotasyon yapıldı cihaza bağlanarak sıkıntım bitti şuanda sıkıntısız bi şekilde biniyorum zdf otomotiv başakşehirde sıkıntı yaşarsanız çözüm odaklı yaklaşım memnun kalacağınız emin olun boşuna sağa sola paralarınızı saçmayın ben çok memnun kaldım yazmak istedim

Merhaba, sorunu daha net anlamak için devir saati dalgalanması rölantide çalışırken mi oluyordu yoksa normal sürüş anında mı oluyordu? Daha detaylı anlatabilirseniz başka birisinin başına benzeri gelirse hızlı çözüm olur.

Çevrimdışı ugurcvs

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
dur kalk ve sıkışık trafikte yapıyordu firmaya gitiğimde bişeyin farkınada vardım aracımı kullanırken gaz pedalından çekince aracım hareket etmiyordu şimdi aracım pedaldan kaldırır kaldırmaz kareket ediyor
Cvs5353

Çevrimdışı ugurcvs

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
ilk çalışmadaki rolanti normal tsi motorların hepsinde var 1 2 saniye geçince normale dönüyor benim dediğim normal yolda sıkışık trafikte dalgalanma ve kendi kendine gaz verme olayı 
Cvs5353