škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Enjektör temizleyici

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Burakbey

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Shell gibi akaryakıt istasyonlarıma gittiğimde enjektör temizleyici koymamızı ister misiniz diye soruyorlar kulaktan dolma bilgilerimle motor için sağlıklı olduğu söyleniyor aracım 1.6 dizel 61.000 km sizce koydurmak ne kadar doğrudur.

Çevrimiçi lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Yakıtlarda zaten var diyorlar, pek yanaşmadım

Çevrimdışı mkoray79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Shell gibi akaryakıt istasyonlarıma gittiğimde enjektör temizleyici koymamızı ister misiniz diye soruyorlar kulaktan dolma bilgilerimle motor için sağlıklı olduğu söyleniyor aracım 1.6 dizel 61.000 km sizce koydurmak ne kadar doğrudur.

Hiç doğru değildir. Zararı bile olabilir, risklidir. Üstüne birde paranız gider.
Enjektorler problemliyse adam gibi servise gidip işinin ehline temizletmek gerekir. Neidüğü belirsiz katkıları motorunuzdan içeri sokmayın...

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Enjektör temizleyici denilen sıvı,  yakıt ile karışınca, yakit deposu ve tüm yakıt sistemindeki tortu ve pislikleri enjektorlere götürür. Dolayısıyla daha çok hasar açma ihtimali var. Çevremde hiç kimse kullanmıyor ve tavsiye etmiyor.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Zamanında dizel vectra aracımda 140.000 km de sonra bir kaç depoda bir kaç ay ara ile kullanmıştım. tüketimi ortalama 1 litreye yakın düşmüştü. 3.0 cdti motorlu idi. superbime 2 defa kullandım şu ana kadar 126000 kmde.