škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Şerit üzerinde yalpalama

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Geronimo

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba,

Çok olmasa da şeritler üzerinden geçerken hafif bir yalpalama hissediyorum.ESP ışığı yanmıyor ama onunla alakalı olabilir mi?Sanki şerit üzerine çıkınca araç bir tepki veriyormuş gibi.Nedeni hakkında fikri olan var mıdır?

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Lastik havaları, rot ve balans ayarları kontrol edildi mi yakında? Hangi hızlarda yapıyor bunu?

Çevrimdışı Geronimo

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Lastik havalari normal.Genelde 70 km üstü hızlarda oluyor.Hafta sonu yazlıklar ile farklı yollarda test ettim sadece belli tip asfalt ve şeritte yaptığını farkettim.Kışlıkları takıp aynı yoldan geçtiğimde çok az belli belirsiz bir etki olduğunu gördüm.Her iki tip lastik ile yüksek hızlara çıktım balans sorunu ya da başka bir anormallik hissetmedim.

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şerit çizgilerini çizgi halinde çizmiyorlar maalesef. Bir topak balçığı şerit çizgisi gibi görünecek halde yola serip kurutup geçip gidiyorlar.
İstanbul' da Edirnekapı-Topkapı arasındaki yolda da öyle. Ibıza ile şerit değiştirirken "ulan savruluyoruz mu?" diye telaşlandırıyor insanı.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Lastik havaları, rot ve balans ayarları kontrol edildi mi yakında? Hangi hızlarda yapıyor bunu?
İrfan Bey,

Yaylı halde de aynı durum oluyor mu efenim?
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!