škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Park Moduna alırken çıkan ses

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Alagoztugay

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
iyi günler arkadaşlar aracı boşa alıyorum el frenini çekiyorum sonra frenden çekip  tekrar frene basıp p moduna alırken ses çıkıyor sizde de var mı bu ses ?

Çevrimdışı Özkan Demir

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Elbette ses bizde de var. Sonuçta P modu da vitesin bir parçası. Sanki birşeyi kapatıyor gibi kaydırma sesi geliyor. Vites dişlisinin ayrılmasıyla sesin geldiğini düşünüyorum. Yani sesin gelmesi normal bir durum. Eski tip topuzlu vites kolunda da vites geçişleri arasında ses oluyor.

Çevrimdışı Alagoztugay

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Elbette ses bizde de var. Sonuçta P modu da vitesin bir parçası. Sanki birşeyi kapatıyor gibi kaydırma sesi geliyor. Vites dişlisinin ayrılmasıyla sesin geldiğini düşünüyorum. Yani sesin gelmesi normal bir durum. Eski tip topuzlu vites kolunda da vites geçişleri arasında ses oluyor.

evet bir kaydırma sesi geliyor vites geçişlerinde ses yok geri vitesde uyarı sesi geliyor bu p modunda çıkan ses banada normal geldi bana yine de dsg diye sorayım dedim

Çevrimdışı Yiğit Karaağıl

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
iyi günler arkadaşlar aracı boşa alıyorum el frenini çekiyorum sonra frenden çekip  tekrar frene basıp p moduna alırken ses çıkıyor sizde de var mı bu ses ?

Selamlar.
Aynı sorunu 2 gündür ben de yaşıyorum. Tüm park tekniklerini uygulayıp üstüne beklememe rağmen P'ye atınca nedenini asla anlayamadığım kemik gibi ses geliyo ve bu ses dışarıdan da duyuluyor. Bahsettiğim araç 2020 model daha 5.000 km'de 1.6 Scala... korkmalı mıyım bilemiyorum:) . Öyle D - R arasında gezerken çıkan bir ses değil...

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
P modunda kilitleme pini sesidir

P modundaki kilit şanzıman dişlilerinden bağımsız bir mekanizmadır. Parking pawl diye geçer adı.

P konumunda vites dişlilerine yük binmez, içiniz rahat olsun. Şehir efsanesi olarak dolanan "N'ye alın önce el freni çekin sonra P, şanzımana yük binmesin falan" hikayedir. 12 yıldır DSG'li araçlarım oldu, hep P'ye alırım öncelikle, kırılacak bir şey olsa çoktan dağılmıştı  :) Kilidin pininin oturduğu dişli Park dişlisidir, şanzıman dişlisi değil

« Son Düzenleme: 21 Nisan 2022, 07:52:54 Gönderen: lrfan »