škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Skoda yeti 2015 start stop tamamen kapatma

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı yunus1646

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
aracımda start stop lu agm akü var maddi durumlar yüzünden agm siz akü takmak zorundayım agm olmayınca start stop çalışmıyıyacak biliyorum ama bu start stop u tamamen kapatmanın yolu varmı?

Çevrimdışı mkoray79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
aracımda start stop lu agm akü var maddi durumlar yüzünden agm siz akü takmak zorundayım agm olmayınca start stop çalışmıyıyacak biliyorum ama bu start stop u tamamen kapatmanın yolu varmı?

Hangi aküyü takarsan tak ss calışır, sen kapatmadığın sürece. Start stop akü voltajı ile alakalıdır. Voltaj yeteri kadar yüksekse start-stop çalışır ancak sürekli start stop yapan bir araçta kaybedilen enerjiyi geri yerine koymazsa bir süre sonra akü derin deşarja girer ve aküde deformasyon olur.
Sürekli kapatmak bilgisayarla bağlanarak, start-stop minimum voltaj değerini yukarıya çekilerek yapılıyor.
Ya da her arabaya bindinizde manuel olarak kapatacaksınız.
« Son Düzenleme: 05 Ağustos 2021, 12:16:44 Gönderen: mkoray79 »

Çevrimdışı Blackadder59

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Vag Com ile kapatılıyor. Akü sadece start stop a etken olup olmadığından emin olun öle değiştirin derim. Başka fonksiyonlara da etkisi olabilir. Bizim araçlarda aküdeki herhangi bire sıkıntı, tüm arıza ışıklarının yanmasına sebep oluyor. 200-300 lira için daha büyük masraf açılmasın.

Çevrimdışı yunus1646

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
ustam bu araçta o kodlama olmuyor denedim akünün eksi kutup başında 1 tane çentikli kablo var onu söktüm oldu

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
ustam bu araçta o kodlama olmuyor denedim akünün eksi kutup başında 1 tane çentikli kablo var onu söktüm oldu
Briskoda forumda bunun başka bir sıkıntıya yol açacağını okumuştum, bulursam paylaşırım