škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Trim Sesleri ve Süspansiyon Sertliği

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Emre1681

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba. Mart 2021 çıkışlı aracımda 5000 km civarına geldim, ancak hafif bozuk zeminlerde hareket ederken aracın özellikle bagaj kısımında olmak üzere muhtelif yerlerinden sesler geliyor, bazı arkadaşlar bagaj takozu işlemleri yaptırmış ama çözüm olmamış anlaşılan.
araçta 18 inç jant mevcut, sebebi jant mıdır bilemiyorum ama sıfır bir araba için bozuk zeminlerde, kasis ve çukurlarda inanılmaz konforsuz hissediyorum aracı. Bu iki durum içinde yapabilecek birşey var mı? Servislerin kayıt açmaktan öteye gideceğini düşünmüyorum. Sadece bu işle ilgilenen yerler var mıdır? Sorunları çözer mi?

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Duyulan sesleri biraz daha somut bilgi ile açıklarsanız, daha net yorum alabilirsiniz. Daha çok sağır ve zor duyulan tok vurma sesleri mi? İnce tıkırtılar mı? Keskin sesler mi?
Ayrıca, bağajdaki tüm herşeyi boşaltarak (stepne ve aletler dahil) test sürüşü yapmanızda fayda vardır. Serviste de bu şekilde yapacaklardır zaten.
Bir diğer husus. Yeni marka ve model bir çok araçta yakıt deposunda yakıt çalkantı sesi duyulmasu durumu vardur. Böyle bir durum olabilir sizdeki. Genellikle depo full dolu olduğunda, içindeki yakıt seviyesi 3/4 seviyelerine gelene kadar vurma benzeri sesler gelebiliyor arka taraftan. Depo yarım ve daha aşağısında dolu olunca bu sesler gelmez.
« Son Düzenleme: 04 Ağustos 2021, 10:48:40 Gönderen: Levcho »

Çevrimdışı crawling

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Başka bir marka arabanın (Premium bir marka) sıfır aracını almıştım ve fabrika çıkış olarak 20” M Seri jant taktırmıştım. Bahsettiğin sorun bende de vardı. Benimkisi sürücü emniyet kemeri yuvasının içinden geliyordu. 3 kere servise gittim yetkili ustabaşları ile test sürüşü yaptım ama bir şey olmadı. Kendimce silikon sprey denedim kâr etmedi. Arabayı 2 ay önce sattım. Kurtuldum. Aynı arabaya 16-17” jantlar ile binen arkadaşlarda böyle sorunlar yoktu. Benim kanaatim jant büyüklüğü trimm sesine bir etken.