škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

4500 KM'de Akü Biter mi?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı onurcetinkaya

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Selamlar,

Aracım Octavia A8 1.0 Premium paket, 2021 Nisan trafiğe çıkışlı ve şu an yaklaşık 4500 KM'de. 10 gün kadar önce aracı park ettim, 2,5 - 3 saat kadar sonra geldiğimde kumanda kapıları açmadı. Manuel olarak kapıyı açıp marşa bastım fakat araç hiç tepki vermedi. Tanıdığım bir oto elektrikçi gelip aküyü 30 - 45 dk kadar şarj ettikten sonra araç çalıştı ve 1 saat kadar şehiriçinde tur attım. Birkaç kez istop edip tekrar çalıştırdım, elektronik aksam sorunsuz çalışıyordu ve uzun yola çıktım.

İstanbul'a gelince servis randevusunu bayramdan sonrası için alabildim. Aracı götürüp şikayetimi anlattım, 12 saat kadar aküyü şarj edeceklerini ve kaçak olup olmadığına bakacaklarını söylemişlerdi.  Servis araçta bir sorun bulamadığını söyleyip aracı teslim almam için çağırdı :) Ben böyle bir olayı neden yaşadım, tekrar etmemesi için ne yapıldı, sorunu tespit edememişken ben bu araçla uzun yola nasıl çıkarım minvalindeki sorularımın hiçbirine doyurucu cevap alamıyorum.

Benzer bir problemi yaşayanınız var mı? Öncesi ve sonrasında neler yaşadınız?

Çevrimdışı discoveryistanbul@gmail.c

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
444 77 80 i arayınız,,yada https://www.dogusoto.com.tr/iletisim linkinden  genel merkeze durumu bildiriniz,

bende bikaç sıkıntımı dile getireyim,,
bagajdaki çakmaklık çalışmıyor,,
7500 km de start-stop hatası verdi,, başına gelen varmı,,servise götürmedim henüz

Çevrimdışı isa.karaca

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
ben aynı sorunu 2 kez yaşadım aküyü şarj ettiler. şu an yine voltajı düşmüş 3.kez şarj gerekiyor dediler ama değiştirmeye yanaşmıyorlar. genel merkeze de yazdım skoda türkiye ile de görüştüm ancak çözüm bulamadım. kendim ücretini karşılayıp değiştirmeye gitcem

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Araç kullanım sürelerine ve kısa mesafeli sürüşlerde yeni akü de olsa şarj sorunu kaçınılmazdır. Çözüm kendinize bir akü şarj cihazı edinip arada kutubun birini sökerek şarj etmeniz. Kutup sökme işinde hafıza bilgileri kaybetme sorunu varsa dikkat edilmeli!