škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Oto Brandası Kullanımı ve Güneşe Karşı Dayanım Sonucu

octa · 1 · 4509

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı octa

  • Kahraman Üye
  • *****
    • İleti: 613
    • Profili Görüntüle
Kapalı garajı olmayan bir eve taşındığım için araç Antalya güneşini yemesin diye branda almaya karar verdim. Bez veya kumaş olanlar dikkatimi çekmişti ama aşırı toz tutuyordu. Yağmurlu havalarda da kullanılabilecek olan çift katlı miflonlu olanları gözüme kestirdim. Alma niyetinde olanlar varsa diye bu paylaşımı yapıyorum. Ne kadar dayanıklı olduğunu açıklayayım. Max. 3 ay dayanabiliyor. hepsiburada'dan autoen markasının octavia a7 kasaya uyumlu modelini aldım. İlk başlarda çok iyi diyebilirim, toz geçmediği gibi yağmur suyu da altına hakikaten geçmedi. Ön ve arkası lastikliydi, rüzgar aşırı esmedikçe üstünde duruyordu. Burada rüzgar çok olduğu için arka kısmını, kanca takılabilecek yer yapılan kısmından lastikle araca bağlıyordum. Gergin durmadığı gibi kedi tırmaladığı halde dayanması hoşuma gitmişti.

Gel gelelim son 1 haftada, araca değen kısmı yani miflonlu beyaz astar kısmı o kadar hızlı dağılmaya başladı ki sanki gevrekleşmiş gibiydi. Toz hale geldi bile diyebilirim. En son geçen kendi kendine kaputun üstüne gelen kısmından boylu boyunca yırtıklar olmaya başladı, akabinde, sağlam gibi gözüken dikiş kısımlarından da pırtık pırtık kopmaya başlayınca direkt çöpe salladım.

https://www.hepsiburada.com/autoen-skoda-octavia-a7-2013-2015-araba-brandasi-p-HBV00000INNUK?magaza=AutoEN
Ürünler burada gözüküyor. Almaya niyeti olan varsa baştan uyarayım. Ben daha dayanıklı beklerdim, nisan ayının ortasından temmuz'un ortasına kadar dayandı ve baya hızlı "yok oldu".

Kot kumaşından yapanlar var aracın boyundan dolayı çok fiyat çekiyorlar, daha uygun bir bez yapan yer bulursam oradan temin edeceğim.