škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Octovia Torpido Sorunu

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı korkmaz61.5

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba

Öncelikle herkese iyi forumlar dilerim.

2 ay önce, 2015 model TDI DSG 65000 Km 'de a7 kasa octovia aldım. Hasar kayıtsız, kazasız, değişensiz, boyasız.

Çok şükür performansı, şanzımanı v.s. herşeyinden çok memnunum.

Lakin, araç ile ilgili tek bir sorunum var.

Asfalt yollarda olan renkli peşi sıra 4-5 tane kasis gibi çıkıntılar oluyor ya. Buralardan yüksek süratle geçerken pek bir şey yok. Yani: 90-100-110 gibi.

Lakin; 40-70 arası bu kasislerden geçerken; inanın sanki torpido yerinden çıkacak. aşırı bir ses ve aşırı bir titreme yapıyor.

Hem torpido öyle, hemde alttan lastikerin olduğu bölgeden gır gır gıııır şeklinde ses ile birlikte torpido sallanıyor yerinden çıkacak gibi.

Şimdi merak ettiğim şu. Bu araçlar böyle mi, yoksa benim aracımda mı bir sorun var acaba?

Bilgisi tecrübesi olan, yada aynı araca sahip arkadaşların bilgilendirmesini rica ederim.

iyi forumlar.

Çevrimdışı Blackadder59

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba. Aracınız hayırlısı olsun. Sesi torpido içindeki eşyalardan gelmediğini farz ederek, torpido dili yada menteşeleri kaynaklı bir ses olabilir. Dile yada menteşelere bez bant vb tarzı yumuşak yüzeyli bant sarabilir, menteşelere silikon sprey benzeri sprey sıkıp deneyebilirsiniz.

Çevrimdışı korkmaz61.5

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba

Yanıtınız için teşekkür ederim.

Torpidodan kastım torpidonun geneli üst kısım komple.

iyi forumlar

Çevrimdışı Blackadder59

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
:) Ön göğüsten gelen sesler maalesef kronik bir durum. Komple panel ve göğüsün sökülüp detaylı bir yalıtım yapılması harici başka çaresi yok. O da değmeyecek bir işçilik ve maliyet olacaktır.

Çevrimdışı korkmaz61.5

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
yani bu kadar sallanması normalse benim aracımda bir sorun yoksa yapılacak birşey yok o zaman :)

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu işler biraz görecelidir.
Daha önce ne gibi araçlar kullandınız?
Bahsettiğiniz o yerler epey bi sarsıyor aracı aslında.
Lastik basıncı ne durumda?
Lastik havaları normal ise ve farklı şüpheleriniz varsa, rot balansa bi baktırın.
Ancak yine de belirtmekte fayda var. Göreceli... 😀

Çevrimdışı octa

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Torpido kısmından ben o kadar ses hiç duymadım. Hatta genelde kasislerde duyduğum ses, vw araçlarda hep olan amortisörün sesi. Ha sizin duyduğunuz titreme nasıl bir şey ona bakmak lazım. Gacırtı gucurtu olan ses viraj demiri lastiğinin sertleşmesinden dolayı olabilir mi bakmanız lazım. Dediğiniz sesin videosunu çekip bir atın bence.

Çevrimdışı hllgngr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Anlatigin seyde arac sanki vites dusurmuyor yuksek viteste dusuk hizda kasis geciliyor gibi geldi f1 vitestenmi kumanda ediyorsun acaba