škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

İç dış temizlik

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı inferno13

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar herkese saygılar, sevgiler. 2017 octavia 1.6 tdi style aldım. Malum salgın zamanı bütün temizliğini kendim yapmak istiyorum. Arabanın içindeki deri bölümler, keçe kısımlar, koltuk döşemesi ve plastik aksamları da göz önünde bulundurarak hangi kısma ne kullanmamı önerirsiniz acaba???? Ayrıca neleri kesinlikle yapmamam lazım, bu da çok kıymetli bilgi. Kalın sağlıcakla...

Çevrimdışı mkoray79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Nemli bez o kadar. Leke vs varsa sabunlu bez. Kati sabun kullan sivi degil. Bu kadar. Kimyasal kullanma. Arap sabunu da kullanabilirsin ic dis. Cok kotu ve inatci leke varsa kullanacagin yuzeye uyumlu marketlerden leke cikarici alabilirsin bilindik markalarin. Ama uzerinde nerede kullanacaksan onda kullanabilirsiniz diye yazıyor olmalı
« Son Düzenleme: 17 Mart 2021, 03:45:30 Gönderen: mkoray79 »

Çevrimdışı inferno13

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Würth'ün, sonaxın temizleme köpükleri var hani, hem göğse hem de koltuklara sıkılan, onları önermiyor musun hocam??

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Göğüs için nemli mikrofiber bez ideal bence. Döşemeler için leke olmadıkça nubuk fırçası veya kuru mf bezle temizlik yapılabilir, tüy hav vs. gitsin diye. Ama leke durumunda susuz, kuru köpük ürünler var bu tarz döşemeler için

Çevrimdışı inferno13

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Beyler sağolun ya, son olarak deri ve keçe kısımlara ne önerirsiniz??

Çevrimdışı mkoray79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Beyler sağolun ya, son olarak deri ve keçe kısımlara ne önerirsiniz??

Deriyi en guzel vazelınle sılersın derıyı de besler.
Keceyı kazımayan ortasert ayakjabı fırcası. Ama ayakkabıda kullandıktan sonra degil :)) nubuk fırcası. Irfanın dedıgı gıbı kuru kopuk urunler olur anca susuz. Kumasda sabunlu su iyi sıkılmıs bez, leke için, leke yoksa nemli bez. Kece kumas yuzeyı cok fırcalama yada bezle cok ovalama tiftiklenir.

Pahalı markaların bılmemne ürünlerıne ben hıc gırmıyorum bence gereksız. Hatta sampuanlarına pelusuna vs ye bıle... Onlara haftalarca verecegın oto yıkama parasına yılda birkere yada 2 kere ince pasta cila yap daha iyi.