škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yazılım Güncellemesi - 7.3.2021

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı alperuzi

• Yönetici
  • Acemi Üye
    • Profili Görüntüle
Merhabalar,

Forum yazılımı çok eskimiş olduğundan bir güncelleme yaparak sistem değişikliğine gidiyoruz.

7 Mart 2021 Pazar günü sabahı forum bakım moduna alınacak, işlemler bittiğinde geri açılacaktır.

Bu süre zarfında foruma giriş yapılamayacak, mesaj yazılamayacaktır. Tüm üyelikler, konular, bölümler, özel mesajlar ve profil bilgileri yeni sisteme aktarılacaktır. Arada belki bazı eklentilerdeki bilgilerin kaybı söz konusu olabilir, bunları asgari seviyede tutmak için çabalayacağız.

Sonrasında üyelerimiz yeni yazılıma bir kereye mahsus tekrar giriş yapmak durumunda kalacaklar.

Tahmini işlem süresi 4-6 saat civarı olacak olup, bundan önce de yeni sistemin açılması olası olabilmektedir.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Zamanında yapılacak bir güncelleme, şimdiden eline sağlık:ok:
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı alperuzi

• Yönetici
  • Acemi Üye
    • Profili Görüntüle
Test mesajıdır - yazılım güncellemesi başlamaktadır.

Çevrimdışı alperuzi

• Yönetici
  • Acemi Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı alperuzi

• Yönetici
  • Acemi Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı uğurlu olsun herkese :)

Sıkıntılar çıkacaktır başlarda, üyelerin de şifre işlemleriyle ilgili sıkıntıları olabilir.

Şifresini unutan üyelerimiz kullanıcı adı veya email adresiniz ile şu sayfadan şifrenizi tekrar oluşturabilir:
http://www.skodaturkey.com/index.php?action=reminder

Eğer o da çalışmaz ise bana alperuzi@gmail.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Tapatalk kullanan kaç kişi var bilmiyorum ama mobil kullanıma geçmelerini tavsiye ediyorum. Tapatalk'un sistemi biraz sıkıntılı SMF üzerinde. Yine bana özel mesaj veya mail adresimden ulaşabilirsiniz.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı uğurlu olsun herkese :)

Sıkıntılar çıkacaktır başlarda, üyelerin de şifre işlemleriyle ilgili sıkıntıları olabilir.

Şifresini unutan üyelerimiz kullanıcı adı veya email adresiniz ile şu sayfadan şifrenizi tekrar oluşturabilir:
http://www.skodaturkey.com/index.php?action=reminder

Eğer o da çalışmaz ise bana alperuzi@gmail.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Tapatalk kullanan kaç kişi var bilmiyorum ama mobil kullanıma geçmelerini tavsiye ediyorum. Tapatalk'un sistemi biraz sıkıntılı SMF üzerinde. Yine bana özel mesaj veya mail adresimden ulaşabilirsiniz.

Alper eline sağlık. İlk etapta aklıma gelen birkaç şey var:

Eski platformda "son meaj"a tıklayınca direkt son mesaja gidiyordu diye hatırladım, şimdi ilk mesaja gidiyor; mümkünse bu eskisi gibi olursa daha iyi olur bence.

"Alıntı" seçince mesaj kutusu en üstte çıkıyor, belki de yine eski forumdan alışkanlık; aşağıda çıksa daha iyi olur sanki?

Bir de zeminde oynama yaparsak daha iyi olur gibi; yine eski forumdaki yeşil gibi. Ben biraz muhafazakarım sanırım :)

Çevrimdışı alperuzi

• Yönetici
  • Acemi Üye
    • Profili Görüntüle
teşekkürler,

son mesaja ulaşmak için "yeni" yazan bir ikon geldi, normalde tema içinde ingilizcesi varmış, Türkçesi yokmuş, düzelttim. "Yeni" yazısına tıklarsanız son mesaja gider. ayrıca son mesajların olduğu bir bölüm de eklenecek yakında, genelde çok istenen bir özellik forumlarda.

alıntılarda benim tercihim alıntının üstte, yazılacak mesajın altta olması, bunun bir ayarı var zannediyorum, doğru anladım değil mi? mesaj üstte, alıntı altta mı tercih edersin?

Eski forumun skoda yeşilini Ender istiyordu. Bu tema ile çok iyi gitmeyebilir ama deneriz. En azından bir yerlere koyarız.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
teşekkürler,

son mesaja ulaşmak için "yeni" yazan bir ikon geldi, normalde tema içinde ingilizcesi varmış, Türkçesi yokmuş, düzelttim. "Yeni" yazısına tıklarsanız son mesaja gider. ayrıca son mesajların olduğu bir bölüm de eklenecek yakında, genelde çok istenen bir özellik forumlarda.

alıntılarda benim tercihim alıntının üstte, yazılacak mesajın altta olması, bunun bir ayarı var zannediyorum, doğru anladım değil mi? mesaj üstte, alıntı altta mı tercih edersin?

Eski forumun skoda yeşilini Ender istiyordu. Bu tema ile çok iyi gitmeyebilir ama deneriz. En azından bir yerlere koyarız.

Alıntı yapıldığında metin girmek için açılan kutunun alt tarafta olması daha iyi olabilir; şu an üstte çıkıyor ve fazla mesaj olursa sayfayı kaydırmak gerekebilir, aşağıda olursa direkt olarak kutu çıkacağından daha basit olabilir.

Skoda yeşiline takığım hakikaten :) Bizim forumun karakteri olmuştu bir yerde; sayfa açılır açılır açılmaz Skoda forumu olduğu anlaşılıyordu.

Mobili bilmiyorum ama masaüstünde "yeni" ikonu göremedim ???

89
31
 Son İleti Gönderen: alperuzi
 Ynt: Yazılım Güncellemes...
 Dün, 21:45:24

Bu şekilde görünüyor ve sadece "yazulum güncellemesi" tıklanabiliyor, o da konu içinde ilk mesaja yönlendiriyor.

Çevrimdışı alperuzi

• Yönetici
  • Acemi Üye
    • Profili Görüntüle
Ekteki gibi gözükmesi lazım. yeni simgesi çıkmıyorsa bir Shift+F5 denenebilir.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Okunmamış mesajları görebiliyorum, onda sıkıntı yok. Ancak herhangi bir üye bir konuya yanıt yazdığında "son ileti" yazısına ya da başka bir ikona tıklayınca ilgili konunun son mesajına gidilebilirse daha iyi olur bence; mümkünse tabii. Mevcut durumda "son ileti" yazan kısmın altındaki "dosya/zarf" sembolünde belirtilen linke tıkladığımda konunun ilk mesajına yönlendiriyor.

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Okunmamış mesajları görebiliyorum, onda sıkıntı yok. Ancak herhangi bir üye bir konuya yanıt yazdığında "son ileti" yazısına ya da başka bir ikona tıklayınca ilgili konunun son mesajına gidilebilirse daha iyi olur bence; mümkünse tabii. Mevcut durumda "son ileti" yazan kısmın altındaki "dosya/zarf" sembolünde belirtilen linke tıkladığımda konunun ilk mesajına yönlendiriyor.
Ben çok sık kullanırım son mesaj butonunu.
Bende doğru çalışıyor şu anda, düzenlenmış de olabilir an itibariyle.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Ben çok sık kullanırım son mesaj butonunu.
Bende doğru çalışıyor şu anda, düzenlenmış de olabilir an itibariyle.

Evet, kontrol ettim, Alper düzeltmiş

Çevrimdışı alperuzi

• Yönetici
  • Acemi Üye
    • Profili Görüntüle
Yeşil nasıl olmuş Ender? :) Gelmediyse yine Shift F5

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yeşil nasıl olmuş Ender? :) Gelmediyse yine Shift F5

Vallahi bence gayet güzel olmuş :) En son en üstteki ve en alttaki gri bölümü yapamıyoruz sanırım.

Bu alt forum herkese görünür durumda sanırım an itibariyle, onu değiştirmek lazım.

Şu an için bir bot saldırısı yok gibi?

Bu arada diğer yapıdaki çoğu ayarı bulamadım ??? Alışmak zaman alacak gibi. En kötü ihtimalle buradan ya da whatts'tan sana danışırım zaten :)