škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Koltuk hafıza tuşları çalışmıyor

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Şaşkın bakkal

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba 2016 prestij aracında koltuk hafıza tuşları çalışmıyor dört tuşta da tepki yok ayrıca bolero ekrandaki anahtarla alakalı koltuk ayar ekranındaki tik de kaldırılamıyor. Böyle bir sorun yaşayan oldu mu, ekranın da çalışmaması bunun yazılımsal olabileceğini düşündürüyor siz ne dersiniz.

Çevrimdışı Blackadder59

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba. Koltuk altındaki soketi kontrol ettiniz mi? Yıkama vb yaptırdıysanız soket çıkmış yada gevşemiş olabilir.

Çevrimdışı Şaşkın bakkal

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Evet soketler yerinde görünüyor. Sigorta kontrolü yapayım dedim ama kılavuzda ki tarifle sol alttaki eşya gözünün kapağı açılmıyor kırmak istemedim zorlayıp.

Çevrimdışı Blackadder59

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Şaşkın bakkal;659200
Evet soketler yerinde görünüyor. Sigorta kontrolü yapayım dedim ama kılavuzda ki tarifle sol alttaki eşya gözünün kapağı açılmıyor kırmak istemedim zorlayıp.

Kırmazsınız. Kapağı açıp yanlardan bastırıp aşağı çekin, asılın gelir.

Çevrimdışı onurrr

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
2017 style paketteki sol alttaki bölümü daha önce sökmüştüm. Kutuyu üst bölümde ortadaki bir diş tutuyor altta ise geçmeli iki tana menteşe benzeri çıkıntı tutuyor.
Üstte tutan diş  kutunun tam ortasında ve genişçe bir çıkıntı. Çabuk kırılacak basit bir tırnak değil. Kutunun kenarlarından hafifçe bastırıp orta kısmı çok az esneterek çıkarabilirsiniz. Veya sert bir plastiği kutu ile gövde arasına kenardan sokup ortaya doğru getirerek de esnetebilirsiniz. Hafiften sert davranmak gerekiyor.
Takarken de benzer şekilde ortayı esnetip hafif güç kullanarak oluyor.
Dikkatli olun :) Kolay gelsin.

Çevrimdışı Şaşkın bakkal

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Sigortaya baktım hafıza kısmının ayrı bir sigortası yok ayarla aynı, onda da sorun yok. Galiba tuşların devresinde bir sorun var onun için de servis iki binden açar ağzını diye düşünüyorum. Şimdilik bıraktım kenara ayar kısmı çalıştıkça pek sorun değil.

Çevrimdışı Blackadder59

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Aracınız 2016 model. Garantisi yoktur diye düşünüyorum. İyi bir elektrikçi bularak servisi egale edebilirsiniz. 50 Tl lik işi vardır belkide.

Çevrimdışı sudege

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Sag ayna geri vitese takinca asagi iniyormu.

CLT-L29 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı sudege

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bwnimkide olmustu .sadece koltuk ileri geri geri yaslaniyordu .elektrikle.vagcom cihazi ile arkadas guncelleme yapti ve benimki duzeldi.

CLT-L29 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Şaşkın bakkal

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Elektrikçi laptopa bağlayıp bir kaç ayar yaptı uygun bir fiyata halloldu.bsorun yaşayanlar servisten önce vag grubu bir ekektirikçiye göstersin araçlarını.

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Teşekkürler bilgi için 2016 model aracımda birebir aynı sorun var. VCDS'den modülü resetlemeyi deneyeceğim.