škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

kontağı kapattığımda gelen 'pıt' sesi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Umut Yeti

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba.

Yaklaşık 1-2 ay kadardır gideceğim yere vardıktan sonra kontağı kapattıktan 2-3 saniye sonra tek bir sefer kulakla rahat rahat duyulacak bir volümde tek sefer pıt diye bir ses geliyor. ustama 2 sefer gösterme fırsatım oldu bu süre zarfında ama ikisinde de yapmadı. kontağı kapatışlarımın %90 ında yapıyor ama.

''pek önemli birşey olduğunu sanmıyorum, binmeye devam et uygun bir zamanında bırakırsın bi bakarız'' dedi ustam ama içime de sinmiyor. o sesi duymak sinirimi bozuyor çünkü beni endişelendiriyor.

internette biraz araştırma yaptım kimi araçlarda 3-5 sefer pıtır pıtır ses geliyormuş ama benden tek 1 sefer pıt diye bir ses geliyor. çıt değil tam olarak pıt.

umarım anlaşılacak şekilde anlatabilmişimdir.

konu ile ilgili bilgisi fikri tecrübesi olan arkadaşların desteğine ihtiyacım var.

şimdiden teşekkürler

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Peki bu ses tam olarak aracın hangi bölgesinden geliyor?

Çevrimdışı Umut Yeti

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Levcho;659163
Peki bu ses tam olarak aracın hangi bölgesinden geliyor?

Bu ses tam emin olmamakla birlikte sanırım kaputun alt kısımdan geliyor olabilir.
sanki ön sol alt mış gibi bence.
« Son Düzenleme: 25 Şubat 2021, 09:39:18 Gönderen: Umut Yeti »

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Vakum kesiliyor, keza turbosu olan araçlarda devir daim kesilince benzer bir ses geliyor. tüm TSI araçlarımda vardı, çok ince bir ses, ciddi kulak kesilmek lazım benim bahsettiğim

Çevrimdışı Umut Yeti

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
İrfan abi eğer senin dediğin gibiyse pekte önemsenecek birşey değil sanırım. doğrumuyum?
Gerçi benimkisi net duyuluyor kulak kesilmene gerek yok. çıkan pıt sesi dikkat bile çekiyor hatta.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com

Çevrimdışı ipek_ali

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba, westgate den bir ses gelir stop edince ama daha çok "cık" diye bir sese benzer.