škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yan basamakmontajı ve araç altındaki plastik koruyucular.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ceycey34

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar. S dizeyn marka güzel yan basamak almıştım. Bulunduğum ilçede bir kaportacıya gittim biz yapamayız diyerek bir egsozcu tarif ettiler. Bende onu ararken daha önce tanıştığım bir tamiri ustayı gördüm. O ben yaparım hocam senin için dedi. Ben de ertesi gün aracı bıraktım. Basamağı güzel sağlam takmıştı ancak alt kısımdaki plastikleri az keseceğini söylemişti. (aldığım yerde az kesilmesi lazım demişti) Ancak baktığımda kesmek değil bazı yerlerin kırıldığını ve biraz fazla açtığını gördüm. Keşke araç başında dursaymışım dedim. Bu kırıklar alttan paslanma vs gibi bir soruna neden  olur mu? Bu arada araç kodiaq Foroğrafları ekliyorum

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Kestiği parça plastik, keşke özenli kesseymiş dremel vb. aletle.

O plastik sağlam olsa da oraya su-çamur vs giriyor, bence bir şey olmaz ama manzara hoş değil. Araçta paslanacak sac vs. yok açıkta. Hepsi boyalı veya astarlıdır, hatta o bölümler balmumu kaplıdır genelde tabanda

Çevrimdışı Blue Rapid

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Paslanma olacak birşey yok araç alt şasisi sonuçta, çok açık kalmış taş vs muhafaza içinde girebilir ses yapar, yakıt borusu muhafaza içinden korunaksız basit sabitleme ile açıktan geçiyor. (1 ay önce o muhafazayı söktük usta ile yakıt borusu sesi nedeniyle) Muhafayı çıkarıp testere ile güzelce kesip monte edebilirdi. Silikon dolgu ile kapatılabilir.

Çevrimdışı ceycey34

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Maalsef işte özensiz yapmış tanıdık olunca pek birşeyde demedim. silikon düşündüm de sonra sökmek icap ederse sıkıntı olmaz mı?

Çevrimdışı ceycey34

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Blue Rapid;659036
Paslanma olacak birşey yok araç alt şasisi sonuçta, çok açık kalmış taş vs muhafaza içinde girebilir ses yapar, yakıt borusu muhafaza içinden korunaksız basit sabitleme ile açıktan geçiyor. (1 ay önce o muhafazayı söktük usta ile yakıt borusu sesi nedeniyle) Muhafayı çıkarıp testere ile güzelce kesip monte edebilirdi. Silikon dolgu ile kapatılabilir.

Alıntı yapılan: lrfan;659035
Kestiği parça plastik, keşke özenli kesseymiş dremel vb. aletle.

O plastik sağlam olsa da oraya su-çamur vs giriyor, bence bir şey olmaz ama manzara hoş değil. Araçta paslanacak sac vs. yok açıkta. Hepsi boyalı veya astarlıdır, hatta o bölümler balmumu kaplıdır genelde tabanda

Maalsef işte özensiz yapmış tanıdık olunca pek birşeyde demedim. silikon düşündüm de sonra sökmek icap ederse sıkıntı olmaz mı?

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: ceycey34;659042

Asılınca gelir silikon, dert olmaz