škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Sigorta atma sorunu

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mesut929

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Herkese merhaba 2008 fabia 1.4 tdi aracımda sigorta sürekli atıyordu 36 nolu sigorta, plaka ve gösterge ışığının sigortası, çalıştığım için haftaiçi elektirikçiye gidemedim bende plaka lambalarını söktüm soketleri yerinden çıkardım sigorta atmıyor , merak ettiğim sorun burada mı akım azaldığı için mi sigortası atmıyor

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Acaba su falan mı alıyor, kısa devre yapıyor veya orijinal dışında plaka lambası var mı?

Çevrimdışı Mesut929

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;658636
Acaba su falan mı alıyor, kısa devre yapıyor veya orijinal dışında plaka lambası var mı?

Yağmurdan sonra oldu su almış olabilir emin değilim lambaları çıkardım gene sigorta attı, soketten ampül giriş yuvasını çıkarınca sigorta atmıyor, sorun burada mı yada göstrge ışığında olabilir mi?

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Ampulleri takınca haliyle devreyi tamamlıyor, demek kısa devre var bir yerde. SU olmadığından eminseniz oto elektrikçiye gösterebilirsiniz.

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şu almış kısa devre olmuş oluşan ısıdan soket yuvası azda olsa hasar görmüş olabilir. Güzelce inceleyin bağlantı yollarında temas varsa ayırın sıcak silikon ile dolgu yapın ve duzleyin sonra monte edin

Çevrimdışı Mesut929

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Plaka lambasının kablosundan atıyor sigorta tek bir kablo çıkıyor tam olarak hangi noktada çoğalıyor bilgisi olan var mı siwtcgten falan yapıyordur belki nereyi sökmeliyim

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Lambanın kendini sök. Su almıştır güzel kardeşim.

Çevrimdışı Mesut929

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mdindas;658824
Lambanın kendini sök. Su almıştır güzel kardeşim.

Bugün baktılar kablo soyulmuş ordan temas var iç kısımlarda hallettik