škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Buji değişim zamanı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Erdem T.

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar. Aracım 2016 1.2 TSI Fabia. 70 bin kilometre bakımını yaptıracağım bu aralar. Bujileri mutlaka değiştirmeli miyim?

Araba şu an sorunsuz ve teklemeden çalışıyor. Bujinin değişim zamanının gelip gelmediğini nasıl anlarız? Mesela bujileri birkaç ay daha değiştirmesem ne gibi bir sorunla karşılaşabilirim?

Çevrimdışı Uzman24

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam aynı aracın 2015 modeli var bende. 60000 km’d. İyi niyet garantisi devam etmeyeceği için son bakımını dışarıda yaptırdım. Hangi bakımları yapılacağını bildiğim için önce ustaya bujileri söktürdüm. Dedim ki değişime ihityaç varsa değiş. 1 yıl daha idare eder dedi. Ben de garanti olsun diye değiştirdim. Bosch marka tane 85₺

Çevrimdışı Blackadder59

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
5 yıl yada 60.000 km dir buji değişim periyodu. Sorun yaratmaz yada hissettirmez ama yakıtta artış olabilir, performansta düşüş olabilir vb.

Çevrimdışı Engin E.

• H u r d a c ı
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
buji değişim periyodu motor yağı veya triger kayışı gibi zamana bağlı olarak eskimediği için. yıldan bağımsız olarak 30 000 km dir.

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben bugün 60.000 bin 5 yıl bakımına gittim.. Buji değişimi 60 bin de olduğu ve araç henüz 45 binde olduğu için değiştirmedik.. Buji den kurtuldum ama arka balatalar 3000 bin gider dedi usta balatalar değişti ve 5 yıl bakımı yapıldı 1350 tl ödedim.. Bu servise de son gidişimdi artık özel skoda servisi bulma zamanı geldi

Çevrimdışı Engin E.

• H u r d a c ı
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
ön araka balata değişimini sanayide 200+100işçilikle 300 e malettim...önemli bir ustalık bilgisi gerektirmediği için servise gitmeye gerek yok bence...çok pahalı.

Çevrimdışı Demir34

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smtcglr;658213
Ben bugün 60.000 bin 5 yıl bakımına gittim.. Buji değişimi 60 bin de olduğu ve araç henüz 45 binde olduğu için değiştirmedik.. Buji den kurtuldum ama arka balatalar 3000 bin gider dedi usta balatalar değişti ve 5 yıl bakımı yapıldı 1350 tl ödedim.. Bu servise de son gidişimdi artık özel skoda servisi bulma zamanı geldi
balata+artı bakımı bu fiyata yaptirdiysan ben servisten baskasina gitmem bursada bu parayi sadece bakım ve hidrolik yagi icin aliyorlar