škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kontağı kapatırken gelen hata

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı AtillaYalcin

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar,

Forumda yeniyim ve 2016 model Skoda Rapid 1.2 TSI Greentec Style araç aldım. Bir problemim var. Bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Şöyle ki;

Son bir haftadır ve 3-4 defadır kontağı kapatırken ekranda bir hata çıkıyor. Ama saniyelik çıkıyor ve kayboluyor. Hatada "rampa kalkış" ve "kalkış yardımcısı"gibi bir şey yazıyor tam okuyamıyorum devamını. Sanayide cihaza bağlattım ancak bununla ilgili hata görünmüyor. "Çok koalisyonlu fren fonksiyon yok" hatası görünüyor. Bunun da ne olduğunu anlamadık. Başına gelen var mı ?

Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkürler...

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yokuş kalkış asistanında hata olabilir.
Son dönemde yokuş/kalkış anında geri kayma v.s. sorun yaşadınız mı?

Çevrimdışı AtillaYalcin

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Levcho;657816
Yokuş kalkış asistanında hata olabilir.
Son dönemde yokuş/kalkış anında geri kayma v.s. sorun yaşadınız mı?

Sorun yaşamadım ama şöyle bir şey farkettim. Bundan önceki aracım ibiza idi. Onun algıladığı hafif eğimli yerlerde, rapid okadar algılamıyor yokuşta olduğunu. Onun haricinde normal dik bir yolda herhangi bir sorun yok. Kaydırmıyor

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: AtillaYalcin;657814
Merhaba arkadaşlar,
 "Çok koalisyonlu fren fonksiyon yok" hatası görünüyor.
Çıkan bu hatanın kodunu veya ingilizce metni varsa paylaşır mısınız.

Çevrimdışı AtillaYalcin

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Levcho;657818
Çıkan bu hatanın kodunu veya ingilizce metni varsa paylaşır mısınız.

Hata kodunu almak aklıma gelmedi. İngilizce yazmıyordu programda. Direk olarak türkçe yazdığı halini paylaştım. Ama bir ara uğrar tekrar bağlatıp kodu alırım

Çevrimdışı AtillaYalcin

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Hatayı silmiştik. Bugün yine aynı uyarıyı verince tekrar bilgisayara bağladık ama fren hatası görünmedi. Sanırım eskiden kalan bir hataymış. Ancak kalkış ile ilgili hatayı ara sıra almaya devam ediyorum. Stop etmeden önce video çekeceğim sürekli. Elbet yakalarım

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Normal bir hata bu. Sanırım el frenini çekip ayak frenini bıraktıktan sonra kontağı kapatınca çıkıyor. Aracım sıfır km de iken dahi ara denk geliyordum. Sıkıntı yapmayın 5 yıldır yokuş kalkış arıza vermedi. Şöyle bir durum var. Eğim ile alakalı tam kalibre değil ama dediğiniz gibi dik yokuşta ve yokuşlarda tutuyor. Hafif eğimleri kaçırabiliyor. Start stop da dik yokuşta kapatıyor, hafif eğimde ise eğim fazla diyor. Garip bir işleyişi var
« Son Düzenleme: 20 Eylül 2020, 11:36:55 Gönderen: **SEMİH** »

Çevrimdışı AtillaYalcin

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: **SEMİH**;657833
Normal bir hata bu. Sanırım el frenini çekip ayak frenini bıraktıktan sonra kontağı kapatınca çıkıyor. Aracım sıfır km de iken dahi ara denk geliyordum. Sıkıntı yapmayın 5 yıldır yokuş kalkış arıza vermedi. Şöyle bir durum var. Eğim ile alakalı tam kalibre değil ama dediğiniz gibi dik yokuşta ve yokuşlarda tutuyor. Hafif eğimleri kaçırabiliyor. Start stop da dik yokuşta kapatıyor, hafif eğimde ise eğim fazla diyor. Garip bir işleyişi var

Hata dediğiniz şekilde gelmiyor. Nasıl tekrar ettiğini hala bulabilmiş değilim. Şimdilik böyle kullanmaya devam. Çözebilirsem şayet yazarım.

Çevrimdışı fatihmercan

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
merhaba arkadaşlar. aynı arıza bende de var.

kontak kapatınca ara sıra turuncu ikaz lambası yanıyor ve "kalkış sırasında hata" gibi okuyamadığım bir uyarı çıkıyor.

yarın bakalım altur yetkili servise gideceğim randevu aldım

Çevrimdışı fatihmercan

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: AtillaYalcin;657814
Merhaba arkadaşlar,

Forumda yeniyim ve 2016 model Skoda Rapid 1.2 TSI Greentec Style araç aldım. Bir problemim var. Bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Şöyle ki;

Son bir haftadır ve 3-4 defadır kontağı kapatırken ekranda bir hata çıkıyor. Ama saniyelik çıkıyor ve kayboluyor. Hatada "rampa kalkış" ve "kalkış yardımcısı"gibi bir şey yazıyor tam okuyamıyorum devamını. Sanayide cihaza bağlattım ancak bununla ilgili hata görünmüyor. "Çok koalisyonlu fren fonksiyon yok" hatası görünüyor. Bunun da ne olduğunu anlamadık. Başına gelen var mı ?

Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkürler...

sonuç olarak sorununuz çözüldü mü acaba?

Çevrimdışı AtillaYalcin

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fatihmercan;658632
sonuç olarak sorununuz çözüldü mü acaba?

İşlerim yoğunluğu dolasıyla foruma giremedim. Şu an hata gelmiyor. Kendiliğinden kayboldu. Siz servise götürdünüz mü ? Ne dediler ?

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: AtillaYalcin;658066
Hata dediğiniz şekilde gelmiyor. Nasıl tekrar ettiğini hala bulabilmiş değilim. Şimdilik böyle kullanmaya devam. Çözebilirsem şayet yazarım.

Ayağınız debriyajda emniyet kemerini çıkartın ve ayağınız debriyajda iken kontağı kapatın. Diğer ayağınız frende ve frende değilken deneyin el freniniz çekili ve çekili olmayacak şekilde de deneyin. Dediğim gibi problem ya da arıza değil. Bir şekilde aracı pc ye göre yanlış kapatıyoruz.

Çevrimdışı AtillaYalcin

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: **SEMİH**;658875
Ayağınız debriyajda emniyet kemerini çıkartın ve ayağınız debriyajda iken kontağı kapatın. Diğer ayağınız frende ve frende değilken deneyin el freniniz çekili ve çekili olmayacak şekilde de deneyin. Dediğim gibi problem ya da arıza değil. Bir şekilde aracı pc ye göre yanlış kapatıyoruz.

Dediğiniz senaryoları deneyeceğim. Arıza değilse bir problem yok öyleyse. Bilgi için teşekkür ederim.