škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabi̇a bakim

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Madmax16

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba herkese. Aracım 1.0tsi 2017 model. Araç 24 binde. Bakım zamanı geldi.
-hava polen yağ filtresi
- yağ tapası
- fren sıvısı
- yağ değişecek.

Bunun yanında yakıt filtresi değişimi de yazıyor ama servisi aradığımda sizin araçlarda yakıt filtresi değişmiyor dendi bilgisi olan varsa yazabilirmi

Ayrıca bu değişecek yağ ve filtrelerde hangi marka tercih edilmelidir?

V kayış aşınma ve gergi kontrol ve vites kutusu yağ ve seviye kontrol yapılması lazım yazıyor ama  ben bunun sanayide kontrol et desem boş boş bakacaklar gibime geliyor o yüzden emin olamadım napsam netsem. Böyle şeyler yaptıran var mı bilgisi olan yardımcı olsun şütfen teşekkürler

Çevrimdışı Winterzhi

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Madmax16;657555
Merhaba herkese. Aracım 1.0tsi 2017 model. Araç 24 binde. Bakım zamanı geldi.
-hava polen yağ filtresi
- yağ tapası
- fren sıvısı
- yağ değişecek.

Bunun yanında yakıt filtresi değişimi de yazıyor ama servisi aradığımda sizin araçlarda yakıt filtresi değişmiyor dendi bilgisi olan varsa yazabilirmi

Ayrıca bu değişecek yağ ve filtrelerde hangi marka tercih edilmelidir?

V kayış aşınma ve gergi kontrol ve vites kutusu yağ ve seviye kontrol yapılması lazım yazıyor ama  ben bunun sanayide kontrol et desem boş boş bakacaklar gibime geliyor o yüzden emin olamadım napsam netsem. Böyle şeyler yaptıran var mı bilgisi olan yardımcı olsun şütfen teşekkürler

bizim araçlarda yakıt filtresi depoda, bakımda değişen bir şey değil servis doğruyu söylüyor.

Yağda viskozitesi 5w30 olan esp'li mobil1 ya da castrol edge tercih edebilirsin. yer yer 4 litrenin üstünde alıyor ben help mobil1 esp formula 5w30 4 litre+1litre alırım. internetten alınız, fiyatlar nispeten daha uygun.

Filtrelerde ise parcafilosu.com ya da aloparca.com'u tercih edebilirsin, ben mann marka filtreleri bu sitelerden alıyorum.

v kayışa kaputu açarak kendin de bakabilirsin, motorun sol yanında siyah gergili kayış. bir sıkıntı olacağını zannetmiyorum. temiz ve yıpranmamış olması gerekiyor.

şanzıman yağı da bildiğim kadarıyla gözle bakılacak bir yerde değil. ustaya bir danış, ama ben hiç kontrol ettirmedim.

Çevrimdışı yusuf28

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
merhaba bugun 03.09.2020 tarihinde 75.000 bakım ıcın servıse verdım aracaım 2016 model 1.2 ts style fabıma 1.50 tl :) bakalım daha ne kadar servıscı olucaz sırf ıyı nıyet garantısı bozulmasın dıye devam edıyorum servıse

Çevrimdışı SinirliSürücü

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Mazot filtresi dizellerde değişiyor ancak benzinli fabia da deponun içerisinde bu nedenle arıza verirse değişiyor.