škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Superb 1.6 tdi 2017 hararet sorunu hk.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı MUZKENTLİ

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
aynı sorunu bende yaşadım 2017 tdı aracımda, devirdaim pompası değişti. orjinal ürün kullandım. şu anda sorunum yok. fakat şöyle söyliyeyim bende hararet hiç 120 lere(max 100 civarı oldu), yağ sıcaklığı 140 lara(max 115 civarı oldu) çıkmadı. bence bu devirdaimle alakalı değil, üst kapak contası olabilir. birde değiştirilen parçanın orjinal olup olmadığıda önemli servisteki ustam(özel servis) continental marka pompa takabiliriz fiyatı yarı yarıya demişti.

Çevrimdışı Ayhan5348

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: altug727;657739
Arkadaslar herkese selam. Aracimla 1300km uzun yok yaptim ancak hararet problemi cozulmedi. Hala yag 140 derece su sicakligi 105 derecelere geliyor. Sorun neyden kaynakli olabilir ?? Su pompasino yola cikmadan degistirmistik

Hocam bu konuda bir neticeye varabildinizmi. Radyatörde tıkanmalar da olabilir. Müşürde olabilir. Sonuç hakkında bir neticeye varabildiyseniz bizleride bilgilendirirmisiniz.

Çevrimdışı altug727

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Neticeye varamadim hocam malesef. Tek ihtimal kaliyor musurleri ve termostati kontrol ettirmek. Motor hararet vs yapmadi fanda devreye giriyor ama degerler yanlis garip bi durum

Çevrimdışı AAKIN

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Neticeye varamadim hocam malesef. Tek ihtimal kaliyor musurleri ve termostati kontrol ettirmek. Motor hararet vs yapmadi fanda devreye giriyor ama degerler yanlis garip bi durum

Bi sonuca ulaşabildiniz mi acaba?

Çevrimdışı palandoken

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aracım 2016 1.6 dizel dsg superb. Ben dahil bu sorunu yaşayan oldukça fazla kullanıcı var. Düz yolda hiçbir sıkıntı yok. Ama rampada aracı biraz zorlayınca hararet ve yağ sıcaklığı yükseliyor. Ayağımı gazdan çekince hemen düşüyor. Devirdaimle pek alakası yok gibi. Ben 3 ay önce serviste trigerle beraber devirdaimi de değiştirdim. Ama sorun devam ediyor. Triger+devirdaim değişiminden önce de vardı. Sorun düzelmedi. Bakalım ilk fırsatta aracı servise tekrar götüreceğim.

Çevrimdışı AAKIN

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aracım 2016 1.6 dizel dsg superb. Ben dahil bu sorunu yaşayan oldukça fazla kullanıcı var. Düz yolda hiçbir sıkıntı yok. Ama rampada aracı biraz zorlayınca hararet ve yağ sıcaklığı yükseliyor. Ayağımı gazdan çekince hemen düşüyor. Devirdaimle pek alakası yok gibi. Ben 3 ay önce serviste trigerle beraber devirdaimi de değiştirdim. Ama sorun devam ediyor. Triger+devirdaim değişiminden önce de vardı. Sorun düzelmedi. Bakalım ilk fırsatta aracı servise tekrar götüreceğim.
    Gelişme olursa paylaşırsanız sevinirim...

Çevrimdışı palandoken

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Dün aracı yetkili servise götürdüm. Hararetin yükseldiği an çektiğim fotoyu gösterdim bu durum normal değil dediler.  Ustalar aracı incelediler, bilgisayara bağladılar, yol testine çıktılar ama hiç bir sorun tespit edemediler.  Bir daha yaparsa video çek getir bir daha bakalım dediler.

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
Hafta sonu İstanbul İzmir yolculuğum oldu
Yeni otobandan
Yolda Audı A3 ( 3500 -150 Bg Tsi) rampa yukarı kapışma oldu
Hep merak ederdim,TSİ motorun dizel karşısında  ne durumda olduğunu
Rampa uzun olduğundan Audı nin nefesinin kesildiğini hissettim yokuş yuları çıkarken
Rampa sonuna yakın geçtim
TSİ motor düz yolda müthiş,rampada ise TDİ
Bu arada motor yağ sıcaklığı dikkatimi çekti
Sıcaklık 122 dereceye çıkmış,hararet ise normaldi
Rampa sonrası yağ sıcaklığının düştüğünü gördüm
Umarım bu sıcaklık motora zarar vermemiştir

Çevrimdışı mkoray79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hafta sonu İstanbul İzmir yolculuğum oldu
Yeni otobandan
Yolda Audı A3 ( 3500 -150 Bg Tsi) rampa yukarı kapışma oldu
Hep merak ederdim,TSİ motorun dizel karşısında  ne durumda olduğunu
Rampa uzun olduğundan Audı nin nefesinin kesildiğini hissettim yokuş yuları çıkarken
Rampa sonuna yakın geçtim
TSİ motor düz yolda müthiş,rampada ise TDİ
Bu arada motor yağ sıcaklığı dikkatimi çekti
Sıcaklık 122 dereceye çıkmış,hararet ise normaldi
Rampa sonrası yağ sıcaklığının düştüğünü gördüm
Umarım bu sıcaklık motora zarar vermemiştir

Hiç bir zararı olmaz yağ zaten manualinde 250 derece felan oluyor max sınır. Keza uzun dediğin yokuş kaç km ve dk alırkı toru topu 1 dakika bile surmez okadar hız ve basabilmeye. Bende kayınpederin jettasını kullanmıştım, 250nm 150bg olan var ya. Abi basıyom basıyom gitmiyor allah allah bu benimkiyle aynıydı niye gitmiyor yanı gazı hemen yemiyor diye içimden geçiriyordum. Meğer dediğim gibi sobradan benzinli olduğunu anladım. Ben 1.6 TDI sanıyordum onuda 115bg 250nm.

Gecen teslanın eline verdim bende. Bunlarda angut bir hava var. Kendi halimde giderken yandan bir iki hareket yaptı bende takıldım peşine kumburgaz yolunda. Ama ne sıkıstırıyorum ne de bırakıyorum. Zaten o yol çok basmaya da musait değil. Selim paşa girisinde radar var biliyorum 70 sınır. Oraya kadar 120 bastık tam orata gelince ben 130 falan gotune yabasıp selektör yapmamla bu topukladı ben frene basıp kamyonun arkasına gırdım yan şeride. 😂 70lik yere 140 150 ile girmiştir sanırım 4500 gayme, koymaz ona devlete para lazım. Kontrolsüz güç güç değildir. Salak selimpasadan cıkmadan sola girdı. Kendi mekanı birde. 😂🤪🤣😋

Çevrimdışı erdgnfyz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
1 hafta önce fan çalıştı kısa mesafede baktırdım usta dpf yi temizledi dün akşam aynı hatayı tekrarlarladı kısa mesafede fan devreye giriyor motor stop edince 5dk devrede kalıyor fan( 2016  skoda octavia steyle CR 1.6TDI 142.000km )

Çevrimdışı mkoray79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1 hafta önce fan çalıştı kısa mesafede baktırdım usta dpf yi temizledi dün akşam aynı hatayı tekrarlarladı kısa mesafede fan devreye giriyor motor stop edince 5dk devrede kalıyor fan( 2016  skoda octavia steyle CR 1.6TDI 142.000km )
4. Viteste sabit 80 ya da 5. Viyeste sabit 90 km max. civarında en az 15 dk. Sabit Cruze kontrolle yol yapın. Vitesi manuale alın. Bu arada sürekli S modda kullanın aracı D de kullanmayın. Ayrı Start stop sürekli kapalı kalsın daima.

Çevrimdışı Alialin

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Dizel partikül filtresi temizliği yapmanız gerekiyor.Fakat spreyle değil,sokturup ilaçlı ve tazikli makinede temizletmeniz gerekiyor.

Çevrimdışı AAKIN

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Dizel partikül filtresi temizliği yapmanız gerekiyor.Fakat spreyle değil,sokturup ilaçlı ve tazikli makinede temizletmeniz gerekiyor.

Araç uyarı vermeden (ekranda çıkan sarı renk egsoz uyarısı, ekranda yazılı uyarı/hata, rölantinin yükselmesi, stop edince fanın çalışması gibi) dizel partikül filtresinden kaynaklanma ihtimali var mı? Ya da bu şekilde çözüme ulaşan oldu mu?