škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Scala 1.0 TSI DSG İlk İzlenimler..

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Thecampaigner

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar,

Scala Premium 1.0 TSI DSG 115PS ile aranıza dahil oldum. Skoda ve Vag grubundan ilk aracım. Aracımda donanıma ilave olarak 17” jant, emotion paket (cam tavan, ful led, siyah spoiler), dijital gösterge mevcut.

Aracı 4 gündür şehir içinde kullanıyorum. Motor oldukça ekonomik ve gerektiğinde yeterli performansı sunuyor. Şanzıman sarsıntısız ve hızlı çalışıyor, aracı hep düşük devirde tutmaya çalışıyor. Süspansiyon konforu oldukça başarılı. 467 lt bagaj hacmi de 4 kişilik bir ailenin ihtiyacını görür vaziyette.. Otomatik klima ve CarPlay de teknolojik oyuncaklarından.. Aklıma ilk gelenleri yazdım, araç hakkında merak edilen birşey olursa tecrübem dahilinde yanıt verebilirim.

Herkese kazasız belasız sürüşler..

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı octa

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı uğurlu olsun, kazasız belasız sürüşler dilerim. Renk seçiminiz güzel. Bu aracın arka kısmı çok hoş bence. Bu arada camlar orijinal karartmalı mı?

Çevrimdışı Thecampaigner

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octa;657492
Hayırlı uğurlu olsun, kazasız belasız sürüşler dilerim. Renk seçiminiz güzel. Bu aracın arka kısmı çok hoş bence. Bu arada camlar orijinal karartmalı mı?

Teşekkürler.. Aracı aldığım bayide seramik kaplama ve cam filmi uygulandı..

« Son Düzenleme: 27 Ağustos 2020, 13:02:05 Gönderen: Thecampaigner »

Çevrimdışı octa

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Umarım DSG ile ilgili sıkıntı yaşamazsınız. Daha önce kullanmadıysanız, dikkat edilmesi gerekenlere biri göz atmanızı tavsiye ederim. Üzerinde gelen lastikler hangi marka?

Çevrimdışı Blackadder59

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlısı olsun. Çok güzel maşallah. Güle güle, kazasız belasız kullanın.

Çevrimdışı Thecampaigner

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octa;657494
Umarım DSG ile ilgili sıkıntı yaşamazsınız. Daha önce kullanmadıysanız, dikkat edilmesi gerekenlere biri göz atmanızı tavsiye ederim. Üzerinde gelen lastikler hangi marka?

Ford’un powershift şanzımanını kullanmıştım, mantığı ve kullanım inceliklerinin benzer olduğunu düşünüyorum. Aracın üzerinde Nexen 205 50 17 lastikler var stepne continental..

Çevrimdışı Thecampaigner

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Blackadder59;657495

Alıntı yapılan: Blackadder59;657495

Çok teşekkür ederim..

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kazasız belasız İnşaallah.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun @Thecampaigner . Aracın iç fotoğraflarını da bekliyoruz. Özellikle cam tavan :)

Çevrimdışı Thecampaigner

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Bilgic;657518
Hayırlı olsun @Thecampaigner . Aracın iç fotoğraflarını da bekliyoruz. Özellikle cam tavan :)

Yoğun çalıştığımdan ilave resim çekme imkanım olmadı, umarım en kısa sürede ekleyebilirim.. [emoji4]

Geçtiğimiz günlerde aracın resmî lansmanı yapıldı ve YouTube üzerinden ilk sürüş videoları da paylaşıldı. 1.0 TSİ 115PS DSG araç için yakıt sarfiyatı bilgisini de buradan paylaşayım:

Aracı 13 km de teslim aldım. 803 km yol yaptım kalan menzil  25 km gözüküyordu. Opet’ten 328 tl bedelle 49,03 lt benzin aldım. Aracın yol bilgisayarına göre km de 0,38 tl, pompa fiyatına göre 0,40 tl yaktı.

Aynı motoru kullanan araç sahiplerinin görüşlerini de alabilirsek Scala hakkında daha net bir yakıt tüketimi yorumu yapabiliriz.

« Son Düzenleme: 29 Ağustos 2020, 23:48:30 Gönderen: Thecampaigner »

Çevrimdışı octa

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yavaş yavaş Scala sahiplerini buralarda görmeye başlarız. :) Benim merak ettiğim lastik ölçüleri çok fazla bulunmayan bir ölçü galiba. Otopark.com'daki incelemesini izledim. Bu aracın fiyatı biraz daha makul olsa, alınmaması için hiçbir sebep yok.

Çevrimdışı Thecampaigner

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octa;657563
Yavaş yavaş Scala sahiplerini buralarda görmeye başlarız. :) Benim merak ettiğim lastik ölçüleri çok fazla bulunmayan bir ölçü galiba. Otopark.com'daki incelemesini izledim. Bu aracın fiyatı biraz daha makul olsa, alınmaması için hiçbir sebep yok.

Alıntı yapılan: octa;657563

Yanlış hesaplamadıysam son ÖTV ayarlamasından sonra aracın fiyatı üstündeki donanımlarla birlikte ve kurun da değişmediğini varsayarsak 34000 TL artacak.. Fiyat makul olmaktan baya uzaklaşıyor [emoji849]

Çevrimdışı Blackadder59

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Thecampaigner;657571
Yanlış hesaplamadıysam son ÖTV ayarlamasından sonra aracın fiyatı üstündeki donanımlarla birlikte ve kurun da değişmediğini varsayarsak 34000 TL artacak.. Fiyat makul olmaktan baya uzaklaşıyor [emoji849]

Ötv zammından sonra makul olabilecek tek araç 1,0 Clio Joy. Onu da bulursanız alırsınız. Ötv tüm araçları etkiledi. An itibari ile liste fiyatına zam yapmayan firma yok.

Çevrimdışı goktasoktay

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle

Maalesef...[emoji20][emoji20][emoji20]

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi