škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

hemen hemen tüm uyarı ışıkları arka arkaya yandı

toso · 5 · 3868

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı toso

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar, 2014 superb imde bugün ilginç bir sorun baş gösterdi. Aracımı çalıştırıp 2-3 km ilerledikten sonra abs/asr uyarı ışığı yandı. Allah allah demeye kalmadı, direksiyon servo ışığı yandı. bu ne böyle diyemeden, afl far sistemi uyarısı aldım. sağa çekene kadar lastik basınç uyarısı da yandı. Stop edip tekrar çalıştırdığımda Abs, afl far ve lastik basınç hatası devam etmekte. Direksiyonda sertleşme falan yok. Ordu servisi kapandığından servise de götüremedim. Fikri olan, bu sıkıntıyı yaşayan var mı acaba?

düzeltme: kusura bakmayın forumda benzer bir başlık varmış.
« Son Düzenleme: 13 Ağustos 2020, 12:10:43 Gönderen: toso »

Çevrimdışı Blackadder59

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Akünüz kaynaklı bir problem olabilir. İlk etapta akü değerinizi bir ölçtürün derim.

Çevrimdışı ogok

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba benim arabam da 2012 model 1.6 tdi superb. Benzer durumu bugün ben de yaşadım. Gün içerisinde arabayı 5-6 defa kullandım kısa mesafelerde. Akşam 7 gibi yine arabaya bindiğimde marş basmadı ve ESC denge kontrol arızası, lastik basınç arızası, sarı tel şeklinde olan arıza lambası ve son olarak da debriyaja basmama rağmen debriyaja basınız uyarısı verdi. Arabayı 5-10 dakika boyunca çalıştırmayı denedim ancak çalışmadı. Akü 2,5 sene, bujiler de 1 sene önce bakım esnasında değişti. Dün de araç boştayken kırmızı ışıkta beklediğim esnada titreme yapıyordu. Titreme sorunu araç ısındıktan sonra kontağı kapatıp açtığımda geçti. Senelik bakım zamanı da geldi.

Sorun aküden başka bir şey olabilir mi? Yorumlarınızı alabilir miyim?

İstanbul Ataşehirdeyim, buraya yeni taşındım. Ataşehir veya civarında tavsiye edebileceğiniz usta veya özel servis var mıdır?

Çevrimdışı ogok

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba benim arabam da 2012 model 1.6 tdi superb. Benzer durumu bugün ben de yaşadım. Gün içerisinde arabayı 5-6 defa kullandım kısa mesafelerde. Akşam 7 gibi yine arabaya bindiğimde marş basmadı ve ESC denge kontrol arızası, lastik basınç arızası, sarı tel şeklinde olan arıza lambası ve son olarak da debriyaja basmama rağmen debriyaja basınız uyarısı verdi. Arabayı 5-10 dakika boyunca çalıştırmayı denedim ancak çalışmadı. Akü 2,5 sene, bujiler de 1 sene önce bakım esnasında değişti. Dün de araç boştayken kırmızı ışıkta beklediğim esnada titreme yapıyordu. Titreme sorunu araç ısındıktan sonra kontağı kapatıp açtığımda geçti. Senelik bakım zamanı da geldi.

Sorun aküden başka bir şey olabilir mi? Yorumlarınızı alabilir miyim?

İstanbul Ataşehirdeyim, buraya yeni taşındım. Ataşehir veya civarında tavsiye edebileceğiniz usta veya özel servis var mıdır?

Sorun aküden kaynaklı çıktı. Bostancı Özelçi otomotiv aracın yanına kadar gelip aküyü değiştirdi. Varta 74 amper takıldı 1400 TL'ye.