škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

İmmobilizer

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mesut929

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba immobilizer aracın hangi kısmında bulunuyor bilgisi olan yardımcı olabilir mi

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İmmobilizer sistemi komple bir sistem olup, araç anahtarı ve anahtar yuvasında doğrulama donanımları mevcut. Bu donanımlardan gelen sinyaller, motor kontrol ünitesi ile haberleşir.
Araç marka modele göre, anahtarın içinde farklı yerlerde bulunabiliyor immobilizer çipi.

Çevrimdışı Mesut929

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Levcho;657214
İmmobilizer sistemi komple bir sistem olup, araç anahtarı ve anahtar yuvasında doğrulama donanımları mevcut. Bu donanımlardan gelen sinyaller, motor kontrol ünitesi ile haberleşir.
Araç marka modele göre, anahtarın içinde farklı yerlerde bulunabiliyor immobilizer çipi.

Hocam immobilizer beyninden bahsediyorum yok mu çyle birşey? Fotoğraflarda göremedim

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Mesut929;657215
Hocam immobilizer beyninden bahsediyorum yok mu çyle birşey? Fotoğraflarda göremedim
Ben immobilizer beyni diye bir şey duymadım. Bilemiyorum.

Çevrimdışı Mesut929

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Levcho;657222
Ben immobilizer beyni diye bir şey duymadım. Bilemiyorum.

Geçen defa elektrikçi temizledim söktüm immobilizerde bir sorun yok demişti ondan sordum

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Mesut929;657264
Geçen defa elektrikçi temizledim söktüm immobilizerde bir sorun yok demişti ondan sordum

Yaşamış olduğunuz sorun nedir peki?

Çevrimdışı Mesut929

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Levcho;657268
Yaşamış olduğunuz sorun nedir peki?

Araba çalışmıyor immobilize ve kızdırma bujisi ışığı yanıp sönüyor her zaman yapmıyor bunu

Çevrimdışı Blue Rapid

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=19308]Mesut929[/MENTION]  Kontaktan yapıyor olabilir anahtarcıya sinyal ölçümü yaptırın. Kontaktaki anten vasfını kaybediyor arada sırada sinyal kesilmesi olur o esnada saçma sapan alakasız arıza lambaları yanar veya araba çalışmaz. Kontağın anteni kesilip çip takılıyor.
« Son Düzenleme: 16 Ağustos 2020, 17:53:37 Gönderen: Blue Rapid »

Çevrimdışı Mesut929

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Blue Rapid;657318
[MENTION=19308]Mesut929[/MENTION]  Kontaktan yapıyor olabilir anahtarcıya sinyal ölçümü yaptırın. Kontaktaki anten vasfını kaybediyor arada sırada sinyal kesilmesi olur o esnada saçma sapan alakasız arıza lambaları yanar veya araba çalışmaz. Kontağın anteni kesilip çip takılıyor.

Sadece yazın oldu araba güneşte kalınca yapıyor gölgede hiçbir problem yok

Çevrimdışı Mesut929

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2008 fabia 1.4 tdi için Evap, karbon kanister, depo havalandırma valfi bu parçadan yaptığı söyleniyor aracımın hangi kısmında yardımcı olur musunuz? Çopu kişi güneşte çalışmamasını buna bağlamış
« Son Düzenleme: 21 Ağustos 2020, 17:01:56 Gönderen: Mesut929 »

Çevrimdışı Blue Rapid

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Mesut929;657411
2008 fabia 1.4 tdi için Evap, karbon kanister, depo havalandırma valfi bu parçadan yaptığı söyleniyor aracımın hangi kısmında yardımcı olur musunuz? Çopu kişi güneşte çalışmamasını buna bağlamış

Renoda sağ ön tekerin arkasında idi, sağ davlumbazı söküp kendim değiştirmiştim. Skodada yerini webde motor projesine bakılmalı.

Çevrimdışı Mesut929

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Blue Rapid;657427
Renoda sağ ön tekerin arkasında idi, sağ davlumbazı söküp kendim değiştirmiştim. Skodada yerini webde motor projesine bakılmalı.

Teşekkür ederim hocam