škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

60 bin bakımı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fahri1907

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2015 1.2 tsı octavia aracımın 60 bin bakımını yapacağım. Yağ filtreler bujisini biliyorum. İnternetten alınca uygun oluyor. Antfriz olarak kaç litre almam gerekiyor. Ve fren hidroliği sıvısını komple değişeceğim onu kaç litre almam gerekiyor. Daha önce değişmiş olan varsa yardımcı olursa cok sevinirim

Çevrimdışı muratladikli

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba.
Bakımını yetkili serviste yaptırmayacaksanız malzemelerini kendiniz alıp işçilik ücretini vererek özel bir serviste yada bir ustaya yaptırabilirsiniz. Fren hidroliğine gelince bende çok kıllanmıştım yok su buharı oluyor özelliğini yitiriyor falan. Ustaya söyledim balataları değiştirirken baktılar yeni gibi duruyor. Frenlemede hiç bir sıkıntı yaşamadım şimdiye kadar.

Çevrimdışı fahri1907

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Teşekkür ederim kardesim. Bende öyle yapıyorum zaten tanıdık yerde  işçilik ödüyorum. Madem sen öyle dedin büyük ihtimalle Bi sıkıntı olmaz bende öyle yaparım artık. Antifiriz hakkında vag grubu 3 litre yazıyor bakalım parçacıya sorarım artık. Selamlar hayırlı akşamlar

Çevrimdışı Metehan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba. 2015 model 1.2 tsi 110 hp Octavıa aracım için  Liqui Moly Top Tec 4200 5W30 4 litre yağ aldım. Yağı değişen usta işlem  bittikten sonra yağ çubuğunu son kontrol amacıyla çıkarıp baktı ve yağ  seviyesinin yeterli olmadığını ve 1 litre daha yağ eklenmesi gerektiğini  söyledi. Bildiğim kadarıyla bizim arabaların yağ hacmi 4 litre, 1 litre  daha nasıl alabilir ki?
Bir de aracın kitapçığına baktım, yağ  seviyesi için şekilüzerinde uygun ölçü gösterilirken en üstte olacak  diye göstermiyor. Yağ seviyesi, yağ çubuğunda en üstte mi olmalı?
İlk  defa servis dışında rutin bakımını yaptırdığım için tereddüt yaşadım.  Sizce 1 litre daha yağ alıp eklemeli miyim yoksa 4 litre yeterlli mi?  Motor yağı az olsa zaten uyarı vermez mi araç? Ekran bir işaret mutlaka  çıkar...

Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok memnun olurum. Teşekkür ederim...

Çevrimdışı elliyedi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Metehan;657140
Arkadaşlar merhaba. 2015 model 1.2 tsi 110 hp Octavıa aracım için  Liqui Moly Top Tec 4200 5W30 4 litre yağ aldım. Yağı değişen usta işlem  bittikten sonra yağ çubuğunu son kontrol amacıyla çıkarıp baktı ve yağ  seviyesinin yeterli olmadığını ve 1 litre daha yağ eklenmesi gerektiğini  söyledi. Bildiğim kadarıyla bizim arabaların yağ hacmi 4 litre, 1 litre  daha nasıl alabilir ki?
Bir de aracın kitapçığına baktım, yağ  seviyesi için şekilüzerinde uygun ölçü gösterilirken en üstte olacak  diye göstermiyor. Yağ seviyesi, yağ çubuğunda en üstte mi olmalı?
İlk  defa servis dışında rutin bakımını yaptırdığım için tereddüt yaşadım.  Sizce 1 litre daha yağ alıp eklemeli miyim yoksa 4 litre yeterlli mi?  Motor yağı az olsa zaten uyarı vermez mi araç? Ekran bir işaret mutlaka  çıkar...

Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok memnun olurum. Teşekkür ederim...

benim 1.6tdi ye de 5lt deyip doldurdular kitapçıktaki belirtilen aralığı aştı. bir de iddialaşıyor bütün 1.6tdi lere 5lt koydum bu zaman kadar diye.
çubuğa bakın aralıktaysa gerek yok, aralıkta ama alta yakınsa 0,5lt daha ekleyin.

Çevrimdışı fahri1907

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Hocam benim aracım 2015 1.2 tsı 77kw 105 beygir. Benim motor yağım 3.6 litredir. Aracınızın kullanım kılavuzunda yazar kaç litre olduğu. Acaba 110 beygir ler 4 litre mi ama zannetmiyorum.